Zamknij
REKLAMA

Ważne, aby drogowe inwestycje konsultować z okolicznymi mieszkańcami

10:58, 17.03.2021 | RED/Starostwo
Skomentuj [Foto: zbiory Gminy Baboszewo]
REKLAMA

W połowie marca w sali konferencyjnej baboszewskiego urzędu odbyło się spotkanie w sprawie projektowanych dróg powiatowych, przebiegających przez teren gminy Baboszewo.  Chodzi o drogi relacji Baboszewo - Bożewo - Szapsk oraz Dłużniewo - Galominek. Podczas spotkania przedstawiono wstępne koncepcje projektowanych dróg, a do 22 marca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi i sugestie samodzielnie do Gminy lub za pośrednictwem sołtysów.

W baboszewskim spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Baboszewo Bogdan Pietruszewski, Sekretarz Gminy Wojciech Wolder, Przewodniczący Rady Gminy Baboszewo Sławomir Goszczycki, radni Gminy Baboszewo: Gabriel Gulaszewski i Grzegorz Kaliński, członek Zarządu Powiatu Płońskiego Artur Adamski, radny Rady Powiatu Płońskiego Krzysztof Kruszewski, przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Płońsku - dyrektor Marcin Piechocki oraz Radosław Wojkowski, reprezentanci firm wykonujących dokumentację projektową oraz sołtysi z sołectw: Brzeście, Brzeście Małe, Kowale, Bożewo, Dłużniewo i Galominek.

- Obserwując wcześniejsze inwestycje drogowe prowadzone przez Powiat Płoński, doszedłem do wniosku, że aby móc sprawniej przeprowadzić takie inwestycje, należy zrobić konsultacje w szerszym gronie. Udało mi się zorganizować takie właśnie spotkanie przy udziale przedstawicieli inwestora, tj.: Powiatowego Zarządu Dróg, firmy wykonującej dokumentację projektową, władz Gminy Baboszewo oraz radnych Gminy Baboszewo i sołtysów, z terenu których inwestycja dotyczy - mówi nam Krzysztof Kruszewski, radny powiatowy. - Z uwagi na to, że mamy obecnie pandemię w kraju, takie spotkanie nie mogło się odbyć w jeszcze szerszym gronie, przez zaproszenie wszystkich mieszkańców, których dana inwestycja drogowa dotyczy. Państwo sołtysi, którzy uczestniczyli w spotkaniu, posiadają wiedzę w tym zakresie oraz dokumentację papierową, skonsultują to na swoim terenie i do dnia 22 marca br. przekażą uwagi i sugestie mieszkańców. Ponadto dokumentacja jest do wglądu w Urzędzie Gminy Baboszewo w referacie inwestycji, do której każdy zainteresowany ma możliwość wglądu i wniesienia własnych uwag - kontynuuje Kruszewski. - Mam nadzieję, że dzięki takim właśnie spotkaniom w przyszłości podczas realizacji inwestycji uniknie się problemów chociażby w aspekcie np. braku zaprojektowania zjazdów do posesji lub działek rolnych przyległych do projektowanych dróg. Taki wariant konsultacji uważam, że jest dobrym rozwiązaniem, bowiem mieszkańcy danego terenu posiadają wiedzę, jakie są plany w zakresie modernizacji dróg, mają możliwość pozyskać wiedzę techniczną odnośnie modernizacji ww. dróg i dodatkowo mogą wnieść własne spostrzeżenia i uwagi. Do końca trwania kadencji radnego powiatu płońskiego zobowiązuje się w ten właśnie sposób konsultować inwestycje powiatowe drogowe na terenie gminy Baboszewo. Gorąco zachęcam do zapoznania się z dokumentacja projektową i zgłaszania uwag, które są bardzo cenne dla inwestora, bo kto zna lepiej bolączki i potrzeby jak nie sami mieszkańcy, którzy mieszkają przy drogach wymagających remontów. "Blisko i po drodze" to motto Powiatu Płońskiego, a ja do tego dodam jeszcze - "Blisko mieszkańców i po dobrej drodze" - kończy radny Krzysztof Kruszewski.

- Cieszę się z tego konstruktywnego spotkania, które odbyło się z udziałem mieszkańców - codziennych użytkowników dróg. Dla Zarządu Powiatu, ważne jest, aby realizowane inwestycje, remonty były szeroko konsultowane i odpowiadały potrzebom mieszkańców. Drogi będą służyły nam przez wiele lat, uwagi, które zbierzemy teraz na tym etapie, uda się zastosować i wykonać na etapie realizacji inwestycji. Jako Zarządowi zależy nam na zrównoważonym rozwoju i kompleksowym podejściu do rozwiązywania problemów drogowych, związanych m.in. z usytuowaniem elementów poprawiających bezpieczeństwo na projektowanych drogach. Przy okazji pragniemy złożyć podziękowania dla Pana Wójta i Radnych Gminy Baboszewo za partycypację w kosztach dotychczasowych remontów i deklarację i gotowość współpracy i wsparcia przy przyszłych wspólnych projektach drogowych - stwierdza Artur Adamski, członek Zarządu Powiatu Płońskiego.

Samorząd zachęca mieszkańców do zapoznania się z dokumentacją projektową. Materiały źródłowe w postaci dokumentacji projektowych znajdują się w Referacie Inwestycji i Infrastruktury w Gminie Baboszewo (pokój nr 19). Informacje można uzyskać również pod numerem tel.: (23) 661 10 91 wewn. 29. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi i sugestie samodzielnie do Gminy lub za pośrednictwem sołtysów do dnia 22 marca 2021 roku.

(RED/Starostwo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JajaJaja

2 1

Szkode że gmina nie podjeła takich konsultacji odnośnie inwestycje na krajowej 7. Nie dopilnowała I nie zgłosiła na czas projektantowi i wykonawcy uwag w związku z czym w Rybitwach i Pawłowie wyszły jaja i nie będzie drug pomocniczych. 11:54, 17.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%