Zamknij
REKLAMA

Zjednoczeni. W Czerwińsku dla Jagódki

07:58, 14.06.2021 | D.T
Skomentuj [Foto: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Nie liczba goli, a pieniędzy liczyła się w niedzielę w Czerwińsku nad Wisłą w czasie charytatywnego turnieju piłki nożnej. Wydarzenie zorganizowano dla niespełna dwuletniej mieszkanki powiatu płońskiego Jagódki Jaskólskiej.

Po dziesięciu miesiącach od urodzenia Jagódka przestała siadać, przekręcać się oraz utrzymywać główkę w pionie. Badania wykazały u niej ponad 11-centymetrowego guza na kręgosłupie, który jest nowotworem złośliwym m.in. rdzenia kręgowego oraz nerwów czaszkowych. Ratunkiem dla dziewczynki jest leczenie onkologiczne w Stanach Zjednoczonych, które kosztuje aż dwa miliony złotych, a na które rodziców zwyczajnie nie stać. W pomoc włączają się szkoły oraz samorządy, tak jak w minioną niedzielę w Czerwińsku, gdzie rozegrano piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą. Żeby o niego zawalczyć, każdy z zespołów wpłacał wpisowe dla Jagódki.

- Gramy nie po to, aby rywalizować, ale po to, by się spotkać i jednoczyć w szczytnym celu, jakim jest pomoc choremu dziecku - mówi Aleksander Maciągowski reprezentujący miejscową drużynę Salos ''Wiślanie". 

– Sportowcy sami się do nas zgłosili jak tylko usłyszeli o takiej imprezie. Są oni głównie z naszego terenu, ale również z powiatów ościennych i zawsze przy okazji turniejów charytatywnych wspomagają nas swoją obecnością i swoimi składkami - przyznaje Renata Kozakiewicz, dyrektor ZS w Czerwińsku nad Wisłą. Placówka wraz z tamtejszym urzędem miasta i gminy byli głównymi organizatorami dobroczynnego przedsięwzięcia w Czerwińsku. – Każda złotówka w tej chwili liczy się dla dziewczynki - dodaje burmistrz Marcin Gortat.

Pomóc w czasie turnieju mogli również kibice. Wystarczyło zakupić kiełbaski z grilla, ciasto, wziąć udział w loterii fantowej albo przejechać się np. samochodem strażackim.

Podczas czerwińskiej imprezy udało się zebrać ponad 10 tys. zł. Na rzecz Jagódki za tydzień w Baboszewie odbędzie się kolejny piknik charytatywny. Datki na jej leczenie można wpłacać cały czas: poprzez fundację 'Się Pomaga' lub biorąc udział w licytacji na portalu społecznościowym dedykowanym dziewczynce o nazwie: Razem dla Jagódki Jaskólskiej/bazarek z licytacjami.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%