Zamknij
REKLAMA

Samorząd Mazowsza sfinansuje remont drogi wojewódzkiej na terenie gminy Czerwińsk

10:39, 03.02.2021 | RED
Skomentuj Marszałek Adam Struzik [screen z dzisiejszej konferencji] Środki na remont drogi w gminie Czerwińsk w całości pochodzą z budżetu samorządu województwa
REKLAMA

1,5 miliona złotych przeznaczy Samorząd Województwa Mazowieckiego na modernizację drogi wojewódzkiej nr 570 na terenie gminy Czerwińsk nad Wisłą. W środę podpisano umowę na realizację tej inwestycji.

- To ważna inwestycja, która obejmie remont drogi na odcinku 2,6 km od miejscowości Komsin przez Parlin do skrzyżowania z drogą krajową nr 62, gdzie nie tak dawno oddano do użytku rondo. Ta inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa - stwierdzał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Tomasz Lewandowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie (na zdjęciu powyżej w środku - red.), apeluje, alby użytkownicy wspomnianej drogi podczas prac zachowali szczególną ostrożność. - Będziemy starali się zminimalizować utrudnienia w ruchu. Mamy nadzieję, że już po zakończeniu inwestycji, będzie odczuwalna poprawa jakości korzystania z tej drogi - dodawał dyrektor Lewandowski.

Roboty drogowe na drodze wojewódzkiej nr 570 będą obejmować frezowanie nawierzchni, wyrównanie istniejącej nawierzchni mieszanką mineralno-asfaltową oraz ułożenie dwóch warstw masy bitumicznej. Przydrożne rowy zostaną odmulone i oczyszczone, a pobocza wykonane z kruszywa.

Termin zakończenia drogowych prac na odcinku w gminie Czerwińsk planowany jest na ostatnie dni czerwca 2021 roku. Wykonawcą robót będzie firma z powiatu sochaczewskiego.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ZainteresowanyZainteresowany

8 0

Do czyjego domu poprawi się dojazd? 09:06, 04.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%