Zamknij
REKLAMA

Na motocyklach przez Mazowsze! Przystanek w Czerwińsku nad Wisłą [FOTO]

21:30, 10.10.2020 |
Skomentuj Motocykliści przed siedzibą władz Czerwińska [Foto: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Grupa około stu motocyklistów gościła w sobotę w Czerwińsku nad Wisłą, który był pierwszym przystankiem rajdu motocyklowego „Niejednym śladem po Mazowszu”. 

Podczas krótkiego przystanku w Czerwińsku uczestnicy imprezy zwiedzili bazylikę oraz wzięli udział w zdjęciach filmowych do realizowanego przy okazji programu „Niejednym śladem” emitowanego  przez TVP3 Warszawa. Autor programu i prowadzący poranne programy w telewizyjnej trójce – Kuba Marcinowicz – był też przewodnikiem rajdu. 

– Przez osiem tygodni realizowałem program „Niejednym śladem” i nagle ni stąd ni zowąd na ten program trafił MROT, czyli Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, która stwierdziła, że ma w swojej ofercie wszystko, ale nie ma jeszcze turystyki motocyklowej – mówił w rozmowie z naszym portalem Kuba Marcinowicz. – I tak od słowa do słowa stwierdziliśmy, że musimy razem współpracować i razem stworzyć rajd motocyklowy oraz przewodnik dla motocyklistów, bo to jest ogromna, fantastyczna grupa. 

Dzisiejszy rajd to właśnie efekt współpracy TVP3 Warszawa z MROT-em, do którego dołączył jeszcze Tor Modlin. – Na Mazowszu jest bardzo wiele ciekawych miejsc, które są pomijane w dużej turystyce – podkreślała Dorota Zbińkowska, dyrektor MROT. Przekonywała, że warto poznawać najbliższe okolice, bo poświęcamy mało czasu na dojazd, a możemy zobaczyć wyjątkowe obiekty architektoniczne, majestatyczne świątynie czy urokliwe krajobrazy. 

Część z nich obejrzeli w sobotę uczestnicy rajdu, którzy wyruszyli na jednośladach z Modlina. Ich trasa wiodła m.in. przez Twierdzę Modlin, Czerwińsk nad Wisłą, Wyszogród, Wiączemin Polski (gdzie zwiedzili Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego), a także Brudzeński Park Krajobrazowy i Sierpc (a dokładnie Muzeum Wsi Mazowieckiej), który był ostatnim punktem wyprawy.

– Na Mazowszu naprawdę jest co oglądać i myślę, że turystyka motocyklowa temu służy – mówiła szefowa MROT-u, a motocykliści to potwierdzali: – Motor to jest adrenalina, to jest to, co kocham. Daje wolność, poczucie swobody. Na motocyklu wszystko wygląda zupełnie inaczej, świat jest o wiele piękniejszy. Jeżeli wsiadasz na dwa kółeczka, to czujesz, że żyjesz – mówił Jacek Fotek, jeden z uczestników rajdu z gminy Czerwińsk nad Wisłą. 

A burmistrz tego miasta Marcin Gortat cieszył się, że Czerwińsk został dostrzeżony przez organizatorów wydarzenia, bo jest to świetna promocja miejsca, które wyróżnia m.in. historia oraz znane w całym kraju sanktuarium maryjne.

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZE SPOTKANIA Z MOTOCYKLISTAMI ZNAJDZIECIE PONIŻEJ. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Precz!Precz!

2 1

Przecież oni jeżdżąc tymi motorami po kraju mogą roznosić wirusa. Trzeba im zakazać tej praktyki, dlaczego nikt nie reaguje. Gdzie są służby!??? 19:59, 11.10.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Easy RiderEasy Rider

6 3

Puknij się w ten swój pusty łeb! Załóż maskę nasmaruj się płynem do odkażania i schowaj pod łużko 21:36, 11.10.2020


oloolo

3 6

panie easy rider - co to jest "łużko" - poziom .... 08:49, 12.10.2020


REKLAMA
0%