Zamknij
REKLAMA

Blisko 10 tysięcy złotych dla Klaudii na zakończenie truskawkowego sezonu w Czerwińsku [FOTO]

14:53, 08.07.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
Wolontariusze PCK byli cały czas w gotowości podczas czerwińskiej imprezy [Foto: Dawid Ziółkowski]

Tegorocznemu Świętu Truskawki w Czerwińsku przyświecał cel charytatywny. Akcję pn. ,,Łapiemy promienie słońca dla Klaudii" wsparło finansowo wielu uczestników imprezy, więc tym większe brawa dla organizatorów. 

Przypomnijmy, że Klaudia Kołecka choruje na mózgowe porażenie dziecięce. U dziewczynki zdiagnozowano szereg wad wrodzonych,, aby imoreza m.in. kamicę nerek i pęcherza moczowego, pęcherz neurogenny i opóźnienie w rozwoju fizyczno-psychicznym. Plenerowa impreza organizowana jak zwykle przez Gminę Czerwińsk nad Wisłą, przebiegała m.in. pod znakiem kwesty na dalsze leczenie i rehabilitację Klaudusi. Na miejscu wydarzenia obecni byli z puszkami wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża. W międzyczasie licytowano też przedmioty wystawione na aukcję. 

- Na darczyńców można było liczyć i tym razem. W nocy PCK i tata Klaudii policzyli datki. Kwota jaką udało się zebrać to 9790,70 zł! - informuje Katarzyna ''Katka" Rakowska, zwana Aniołem Serc, jedna ze współorganizatorek wydarzenia, która od 7 lat wspiera działaniami charytatywnymi Klaudię i jej rodzinę. - Na licytację wystawiono m.in. rękawice ''Różala" (Marcin Różalski - przyp. red.), za które zapłacono 1200 zł. Wiele atrakcyjnych voucherów jeszcze zostało, ale na pewno nie przepadną, a zasilą magazyn na kolejnym evencie, na pewno także w Czerwińsku na kolejnym Święcie Truskawki - dodaje pani Katarzyna, która odniosła w trakcie imprezy na nierównym terenie kontuzję stopy. - Musi być zawsze jakaś mała ''awaria", aby imprezę można było uznać za udaną - przyznaje pół żartem, pół serio. 

Zespoły za występy w Czerwińsku nie brały pieniędzy, dorzucając tym samym swoją cegiełkę w pomoc dla Klaudii 

A truskawkowe dożynki w Czerwińsku to przede wszystkim popisy artystyczne. Po powitaniu gości przez wójta gminy Czerwińsk, Marcina Gortata, na scenie królowały już tylko zespoły grające muzykę dance. Poza tym nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, stoisk handlowych, ogródka gastronomicznego, czy też prezentacji motocykli i pokazów psów ratowniczych. 

Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie poniżej. 

 

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone