Zamknij
REKLAMA

Czerwiński zwyczaj orszakowy. Podróżowali traktorami do żłóbka [FOTO]

16:13, 06.01.2019 | DT
REKLAMA
Skomentuj
W rolę Trzech Króli z darami wcieli się lokalni farmerzy (Paweł Gołaszewski, Michał Konopka i Andrzej Nowak), którzy jak przystało na rolniczą gminę do miejsca docelowego jechali ciągnikami, prowadząc orszaki: afrykański, azjatycki i europejski [FOTO: Dawid Turowiecki]

W nadwiślańskiej scenerii i w cieniu romańskiej kolegiaty po raz trzeci przeszedł przez Czerwińsk królewski orszak. I tym razem środkiem transportu Mędrców - w tych rolach lokalni rolnicy - do betlejemskiego żłóbka stały się ciągniki.

Do Dzieciątka Jezus podążano z hasłem - ,,Odnowi oblicze ziemi", nawiązującym do słów św. Jana Pawła II wypowiedzianymi przed 40 laty. O tym wydarzeniu tuż przed rozpoczęciem orszaku przypominali jego organizatorzy, nawołując do budowania lepszego świata wokół siebie oraz do przemiany serc. 

Obowiązkowe korony i śpiewniki, historyczne sztandary, biało-czerwona flaga i scenki okolicznościowe, to prócz rolniczych pojazdów oraz orszakowej grupy śpiewającej najpopularniejsze kolędy i rozważającej słowa Ojca Świętego, najważniejsze punkty i symbole niedzielnego wydarzenia w malowniczym Czerwińsku.

Orszak ruszył sprzed tamtejszej szkoły podstawowej, i tu, co ciekawe, skręcił tym razem w prawo na trasę, w Warszawską. Potem szedł ulicami Grunwaldzką, Klasztorną, Batorego, Świętokrzyską, Dunina i ponownie Klasztorną, by stanąć u drzwi Bazyliki Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Poniżej mamy dla Was zdjęcia z tego wydarzenia.  

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

NoNo

2 2

W Czerwińsku nie ma romańskiej kolegiaty! Gotyckiej i renesansowej też... Żadnej!!! 17:07, 06.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jooljool

2 0

a to oni mają we krwi. Jazda traktorami Wszędzie. 09:09, 07.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MimiMimi

1 0

A może by tak na osiołkach,ewentualnie na piechotkę.Leniwi królowie. 17:14, 07.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BubuBubu

0 0

ładne aniołki 22:54, 07.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone