Zamknij
REKLAMA

Miłość przezwyciężyła wszelkie trudności. Gody w świątecznym klimacie [FOTO]

16:50, 11.01.2019 | DT
Skomentuj Ponad 50 lat związku małżeńskiego to brzmi dumnie - zaznaczano podczas piątkowych uroczystości, których bohaterami były pary mieszkające na terenie gminy Dzierzążnia [Foto: D. Turowiecki]
REKLAMA

W piątek w Urzędzie Gminy w Dzierzążni kilkanaście par świętowało okrągłe jubileusze pożycia małżeńskiego – złote, diamentowe, a nawet kamienne gody.  

Odznaczenia, kwiaty, wiersz, który wprowadził w nastrój podniosłej uroczystości, oraz słodki poczęstunek w gronie rodzinnym – tak szanownym jubilatom upłynęło dzisiejsze popołudnie w gościnnych progach siedziby urzędu gminy.  

Zanim jednak przyszedł czas na odebranie z rąk władz gminy okolicznościowych medali, którymi honorowane są małżeństwa z długim stażem, przed gośćmi, w mini koncercie piosenek świątecznych wystąpiły dzieci ze szkoły w Nowych Kucicach. 

Potem głos zabrał gospodarz gminy Dzierzążnia. - Zawierając małżeństwo byliście Państwo ludźmi bardzo młodymi, pełnymi obaw w podjęciu decyzji o wspólnej drodze przez życie i wynikającej z tego odpowiedzialności. Czasy, w których przyszło wam budować własny dom, nie były łatwe – podkreślał wójt Adam Sobiecki. - Mimo wszystkich trudności, z jakimi przyszło wam się borykać, udało się wam, czcigodni jubilaci stworzyć rodzinny dom, wychować i wykształcić dzieci, a wielu z was dochowało się wnuków i prawnuków – kontynuował. – Nikt lepiej od was nie wie, ile potrzeba codziennej troski o dbanie o małżeńskie relacje, wzajemnego wsparcia, uwagi, wytrwałości, aby miłość trwała – dodawał wójt gminy Dzierzążnia, wspominając również o zaangażowaniu bohaterów dnia w wieloletnie budowanie lepszej przyszłości dla lokalnej społeczności. – Jesteście przykładem do naśladowania – kończył Adam Sobiecki. 

Jedna para świętowała 70-lecie pożycia małżeńskiego (Państwo Koniec z Dzierzążni), cztery 60-lecie (Państwo Jeziak z Wilamowic, Państwo Jakubiak z Siekluk, Pastwo Wójcik ze Starego Gumina i Państwo Kacperscy z Dzierzążni), a 12 par jest już razem od pół wieku (Państwo Śmigielscy i Lisińscy z Chrościn, Państwo Stankiewicz i Bombała z Podmarszczyn, Państwo Nowakowscy z Nowego Sarnowa, Państwo Kruszewscy z Cywin Wojskich, Państwo Morawscy ze Starczewa Wielkiego, Państwo Kaweccy z Dzierzążni, Państwo Sobolewscy z Nowej Dzierzążni, Państwo Głowaccy z Pluskocin i Państwo Smolarek ze wsi Cumino). 

Zapraszamy (poniżej) do fotogalerii z wydarzenia. 

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%