Zamknij
REKLAMA

Koniec kwietnia bardzo szczęśliwy dla strażaków ochotników z Jońca

18:19, 29.04.2020 | DT
Skomentuj [Foto: OSP Joniec/Zdjęcie ilustracyjne]
REKLAMA

Ostatniego dnia kwietnia Ochotnicza Straż Pożarna w Jońcu odbierze z Legionowa, z Państwowej Straży Pożarnej wóz ratowniczo-gaśniczy. Auto zostanie przekazane nieodpłatnie. 

Wóz bojowy, z którego korzystają aktualnie ochotnicy z Jońca liczy sobie ok. 30 lat. Nie dziwi więc, że jest już mocno wysłużony i wyeksploatowany. W 2018 roku tamtejsza jednostka, która jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na zakup nieco nowszego sprzętu. Jednak, mimo solidarnej akcji, zebranie całej kwoty na taki samochód to misja nader trudna. Tym bardziej cieszy informacja o czwartkowym przyprowadzeniu do Jońca wozu ratowniczo-gaśniczego z rocznika 2003.

- Od 30 kwietnia OSP Joniec będzie go miała na stanie. Ja się cieszę, strażacy się cieszą - przyznaje wójt Marek Czerniakowski. - Tak naprawdę nie wiemy jeszcze, jakie to będzie auto; na pewno wzmocnione, z napędem na cztery koła, w strażackiej nomenklaturze wóz ten nazywa się leśnym. Na teren naszej gminy idealny. Pojazd otrzymamy za darmo od Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej - stwierdza wójt jonieckiej gminy, który dodaje, że trwają jeszcze starania o pozyskanie samochodu dla strażaków z Królewa.

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PaTPaT

2 0

W końcu coś się zmienia bo i tak jeszcze dużo 30/40 letnich starów i jelczy jeździ po powiecie. Miejmy nadzieję że ciągle będzie zwiększanie bezpieczeństwo pożarowe w naszej okolicy 06:36, 30.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%