Zamknij
REKLAMA

Dzikie wysypiska śmieci wpisały się w krajobraz naszej pięknej gminy! - przyznają jonieccy urzędnicy. Oto kolejny przykład zaśmiecania okolicy

09:52, 19.03.2020 | RED
Skomentuj Katastrofa! [Foto: Czytelniczki]
REKLAMA

Nasza Czytelniczka wysłała nam świeże zdjęcia z gminy Joniec, dokładnie z terenów leśnych we wsi Ludwikowo. Widok poraża. Gmina apeluje nie po raz pierwszy o dbanie o środowisko. Jak widać, dla niektórych to tylko głos wołającego na puszczy. 

Gmina Joniec, która słynie z walorów turystycznych i krajobrazowych, słynie też, już w złym tego słowa znaczeniu, z częstego procederu zaśmiecania przez ciągle niezidentyfikowanych osobników okolicznych terenów, głównie lasów. 

- Jak tak można?! Tu jest wszystko, nawet resztki po ekogroszku, nie mówiąc już o innych niebezpiecznych dla środowiska materiałów. To wysypisko znajduje się ledwie kilkadziesiąt metrów od drogi! Kiedy odpowiedzialni za taki stan rzeczy wreszcie za swoje haniebne działania odpowiedzą?! - mówi nam okoliczna mieszkanka. 

Po rozmowie z wójtem Markiem Czerniakowskim, tamtejszy urząd przesłał nam apel dotyczący zaśmiecania terenów gminy Joniec. 

Szanowni Państwo. 

Coraz częstszym zjawiskiem, jakie obserwujemy w ostatnim czasie na terenie gminy Joniec, jest podrzucanie dużych ilości śmieci. Są to zarówno śmieci z gospodarstw domowych, jak również odpady przemysłowe, zwłaszcza z rozbiórek samochodów. W związku z powyższym gmina Joniec podejmuje działania mające ograniczyć to zjawisko: zostały zakupione tablice informujące o zakazie wyrzucania śmieci oraz o tym, że teren jest monitorowany.  Zamontowano je przy drogach wjazdowych do gminy oraz w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do podrzucania śmieci. Dodatkowo w zmiennych lokalizacjach zostaną umieszczone fotopułapki.

Apelujemy o nie wyrzucanie śmieci do rowów, lasów i skwerów. Usunięcie i oddanie odpadów do utylizacji wiąże się z dużym obciążeniem finansowym. Musimy mieć świadomość, że uprzątnięcie wszystkich nieczystości z prywatnych działek czy lasów jest obowiązkiem właściciela danej nieruchomości.

Prosimy Państwa o zwiększenie czujności, poprzez np. zapisywanie tablic rejestracyjnych i zgłaszanie faktu zaśmiecania bezpośrednio Policji lub do Urzędu Gminy w Jońcu pod nr tel. (23) 6616041 

Od kilku lat gmina Joniec prowadzi działania poprawiające stan czystości przez m.in. zbieranie śmieci z poboczy głównych dróg. Organizujmy oraz włączamy się w akcje sprzątania naszych miejscowości, tak jak to miało miejsce w poprzednich latach m.in. w Jońcu-Kolonii, Popielżynie Górnym, Krajęczynie czy Królewie. 

Szanowni Państwo. Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy chcemy żeby, dzikie wysypiska śmieci wpisały się w krajobraz naszej pięknej gminy!!!!!!   Zadbajmy o nasze wspólne środowisko. Nasza gmina jest naszym wspólnym dobrem.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

Mój nickMój nick

10 1

Takich dzikich wysypisk niestety będzie wszędzie coraz więcej, w parze z podwyżkami cen za śmieci 10:21, 19.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

judaszjudasz

6 6

polaki cebulaki to brudasy i gównojady 10:42, 19.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dbajmy!Dbajmy!

7 2

Niestety przymusowa ekologia też dokłada do tego swoje dwa grosze. Coraz większe opłaty za śmieci w związku z koniecznością segregacji, do tego małe kary za wyrzucanie nieczystości do lasu. Sami sobie zgotowaliśmy ten los. Są kraje że za takie zachowanie dostaje się mandat równowartości nowego samochodu. U nas zaraz ktoś by krzyczał o policyjnym państwie. 10:54, 19.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkanka mieszkanka

8 2

Może czas najwyższy, żeby samorządy podjęły uchwałę co do wyrzucania śmieci nie tylko do lasów ale również na ulicach. Za każde wyrzucenie nawet peta od papierosa w Singapurze płaci się 100 dolarów kary.
Tylko po "kieszeni" można doprowadzić do czystości nasze miasta i wsie. 13:53, 19.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Dbajmy!Dbajmy!

3 0

Popieram 18:28, 19.03.2020


yesyes

4 2

Naród, który sam niszczy siebie i swój kraj nie ma prawa istnieć ... 15:39, 19.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarcinOMarcinO

2 0

Problem dotyczy odbioru śmieci. Ma spory i stary ogród. Jak wytnę kilka grubszych gałęzi to mam problem z utylizacją . Sam nie spale do mandat, do PSZOK 2-3 woreczki bo pan ,, Dyrektor'' placu nie pozwala więcej. Do PEC-u nie bo problem kto to potnie a na sortowanie zakaz wjazdu. No to co?? Do lasu...... 17:55, 19.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PlonszczankaPlonszczanka

1 0

Niedawno miałam ten sam problem. Nikt nie chciał mi przyjąć gałęzi. PGK zaproponowało kontener za 780 zł a PEC nie był zainteresowany odbiorem gałęzi. Natomiast p. "dyrektor" PSZOK jest jak "Pan i władca" na wlosciach. Jest nieprzyjemnym gburem lekko ujmując. Może UM zainteresuje się gdzie mieszkancy Plonska mają wywozic gałęzie. 18:06, 20.03.2020


REKLAMA
REKLAMA