Zamknij
REKLAMA

Różańcowa akcja odpowiedzią na trudną sytuację Polski i świata

18:48, 01.11.2020 |
Skomentuj W niedzielę w naruszewskim kościele zainagurowano ogólnopolską akcję 'Różaniec Do Granic Nieba' [Foto: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Naruszewska Parafia pw. św. Tekli jako jedyna w powiecie płońskim oficjalnie znalazła się na mapie ogólnopolskiej akcji modlitewnej ''Różaniec Do Granic Nieba''. Na czym ona polega?

Przez osiem dni wierni w parafiach lub domach odmawiają różaniec i słuchają rozmyślań świętych na każdy dzień. W niedzielę wysłuchali rozważań księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Modlitewna akcja potrwa do 8 listopada. W Naruszewie wierni będą spotykać się codziennie o godzinie 17. Na wspólną modlitwę zapraszają również inne parafie, m.in. baboszewska (na zdjęciu poniżej świątynia w Baboszewie), które co prawda nie zgłosiły oficjalnego uczestnictwa w ogólnopolskiej inicjatywie, ale realizują jej założenia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BardzoBardzo

1 0

dobrze, że taka akcja się pojawiła, niemniej jednak patrząc na to co dzieje się w kraju, nasuwa się pytanie, czy to wystarczające zobowiązanie. Według mnie z podobną inicjatywą już dawno powinien wyjść episkopat, ta z tego co się zorientowałem jest z inicjatywy zwykłych ludzi, wiernych, ale powinien to być raczej nieustający różaniec, krucjata różańcowa, żeby np. do 8 grudnia na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Polacy omówili 10 milionów różańców w darze dl Matki Boskiej, czy wręcz różaniec odmawiany bez przerwy i do skutku, do momentu odrodzenia ojczyzny, do uratowania naszych rodzin, Polski. Widzę w tym projekcie pewną niejasność, tak jakby organizatorzy byli pewni, że 8 dni modlitwy wystarczy, to takie trochę ultimatum stawiane Panu Bogu, bo co będzie jak 9 listopada rzeczywistość się nie odmieni, jak dalej będziemy w odmętach szaleństwa, to co skończymy akcję nic nie załatwiwszy?
I jeszcze jedno, bardzo wymowne, że tylko jedna parafia podjęła inicjatywę, naprawdę bardzo budujący przykład dla wiernych, praktykowanie wiary w stopniu iście heroicznym. 22:24, 02.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%