Zamknij
REKLAMA

Ewakuacja przedszkola. Spokojnie, to tylko ćwiczenia [FOTO]

10:18, 22.03.2019 | za info UG Naruszewo dodał RED
REKLAMA
Skomentuj
Celem przeprowadzenia ćwiczeń było przede wszystkim doskonalenie umiejętności współpracy służb ratowniczych, a także praktyczne sprawdzenie możliwości ewakuacji [Foto: UG Naruszewo]

Pozorowane zagrożenie sprawiło, iż przedszkole w Naruszewie musiały opuścić wszystkie dzieci, nauczyciele oraz pracownicy. Inspirowane zagrożenie – pożar miał miejsce na piętrze budynku, gdzie znajdują się lokale mieszkalne. Jeden lokal został zniszczony. Jedna z osób została poszkodowana - udzielono jej pomocy medycznej. 

W czwartek,  21 marca odbyły się  gminne ćwiczenie z zakresu zarządzania kryzysowego oraz obrony cywilnej pod kryptonimem „EWAKUACJA MALUCH 2019”. Tematyką ćwiczenia była „Organizacja współdziałania specjalistycznych sił ratowniczych oraz sprawdzenie działania systemu zarządzania kryzysowego gminy Naruszewo podczas ewakuacji budynku mieszkalno-usługowego z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym Szkoła Podstawowa w Naruszewie im. Marii Konopnickiej Oddziały Przedszkolne, Naruszewo 18”. 

W akcji ratowniczej wzięły udział zastępy jednostki OSP Naruszewo oraz OSP Radzymin ze średnimi samochodami pożarniczymi. Ewakuacja przedszkola oraz budynku mieszkalnego i pozorowany pożar był świetną okazją do sprawdzenia możliwości miejscowych jednostek OSP oraz współdziałania z organami gminy, placówkami oświatowymi i Gminnym Zespołem Zarządzania Kryzysowego. Ewakuacja przebiegła sprawnie i bezpiecznie - wszyscy wrócili do swoich zajęć.

Na zakończenie wykonawcy ćwiczenia przekazali meldunki z podjętych przez siebie działań. Strażacy i policjanci pokazali  maluchom swoje pojazdy. Za odwagę podczas ewakuacji dzieci otrzymały smycze z odblaskami, które przekazała Beata Pierścińska, wójt gminy Naruszewo.                                   

(za info UG Naruszewo dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

PiotrPiotr

2 0

Bardzo dobrze, że takie akcje się odbywają. Bardzo dobrze, że dzieciaczki oswajają się z takimi sytuacjami. Oswajanie z przedmiotami takimi jak nosze, które na co dzień wywołują ciarki na plecach wpłynie na pewno pozytywnie. Nikt nie wie kiedy będzie musiał skorzystać naprawdę. Wielki szacunek dla organizatorów.
Osobiście mogę tylko pozazdrościć bo w latach mojego dzieciństwa (przełom lat 80-90) nie było takich akcji. 12:58, 22.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone