Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy gminy Nowe Miasto opowiedzieli się za odzyskaniem praw miejskich

10:18, 23.03.2021 | RED
Skomentuj Mieszkańcy gminy Nowe Maisto opowiedzieli się w przeważającej większości za przywróceniem praw miejskich [Foto: Główny Rynek w Nowym Mieście/zbiory urzędowe]
REKLAMA

Nowe Miasto stara się o odzyskanie praw miejskich. Podjęto stosowną uchwałę ku zorganizowaniu społecznych konsultacji na terenie gminy. We wtorek poznaliśmy ich wyniki.

 - Mam nadzieję, że mieszkańcy dostrzegą tę możliwość na jeszcze większy rozwój naszej gminy, ale przede wszystkim oddadzą hołd naszym przodkom, którzy za masowy udział w powstaniu styczniowym zostali ukarani degradacją miejscowości - mówi nam jeszcze w ubiegłym roku, kiedy starania o odzyskanie statusu miasta nabierały tempa, wójt Sławomir Zalewski.

4577 - to liczba mieszkańców uprawnionych do głosowania. Swój głos w sprawie oddało 1213 osób, co stanowi 27 proc. ogółu uprawnionych. Głosów ważnych było 1125. ''Tak" powiedziało 981 osób, co stanowi 88 proc. wszystkich ważnych głosów. 86 mieszkańców wyraziło swoją dezaprobatę wobec pomysłu odzyskania praw miejskich przez Nowe Miasto. 58 osób wstrzymało się od głosu.

- Chciałbym podziękować tym mieszkańcom, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych, mimo epidemii koronawirusa i wprowadzanych obostrzeń. Jak na czasy, które mamy, to frekwencja jest nadspodziewanie duża - ocenia wójt nowomiejskiej gminy Sławomir Zalewski. - Teraz czekamy na podjęcie uchwały rady gminy, która da mi możliwość, poprzez wojewodę mazowieckiego, złożenia wniosku do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Potem będziemy czekali na decyzję Rady Ministrów, co do nadania, bądź nienadania statusu miasta dla miejscowości Nowe Miasto - dodaje.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

GuminoGumino

3 0

Gumino musi mieć prawa miejskie! Musi!!! KONIEC I KROPKA. 19:15, 23.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%