Zamknij
REKLAMA

Paczkomat w Nowym Mieście - dla mieszkańców już od połowy września

19:07, 08.08.2019 | za www.ugnowemiasto.pl, facebook.com/Informator Gminy Nowe Miasto dodał DZ
REKLAMA
Skomentuj
[Foto: Informator Gminy Nowe Miasto/facebook]

Po ponad półrocznych staraniach, ku uciesze mieszkańców, na terenie Nowego Miasta stanął paczkomat InPost. Urządzenie pojawiło się przy Zespole Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście. Niebawem będzie można z niego korzystać. 

Paczkomat to system automatycznych skrytek pocztowych (lub terminali pocztowych) służący do nadawania i odbierania przesyłek. Nadanie przesyłki za pośrednictwem paczkomatów polega na zdeponowaniu jej w skrytce wybranego paczkomatu. Przygotowaną paczkę można zarejestrować i opłacić przez Internet lub bezpośrednio w paczkomacie (za pomocą kart płatniczych). Następnie operator odbiera nadane przesyłki i transportuje je do paczkomatów docelowych, w których czekają na odbiorców. Odbiorca otrzyma wiadomość e-mail oraz SMS, która będzie zawierała kod uprawniający do odbioru przesyłki.

Przypomnijmy, że starania Gminy i mieszkańców Nowego Miasta o zainstalowanie paczkomatu trwały od grudnia 2018 roku. Pod koniec stycznia 2019 do wójta Sławomira Zalewskiego wpłynęło w tej sprawie pismo ze strony klubu radnych „Transparentne Nowe Miasto” - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców Gminy Nowe Miasto, w szczególności młodego pokolenia, którzy wielokrotnie się do nas zwracają ze sprawą by powstał "Paczkomat" w Nowym Mieście […] Dzięki temu mieszkańcy zyskają wiele udogodnień m.in.: możliwość nadawania i odbierania przesyłek (o dowolnej porze dnia i nocy), atrakcyjne ceny wysyłek (pisownia oryginalna - red.) – pisali wówczas radni. 

Pod koniec lutego 2019 r. gospodarz gminy poinformował, że w odpowiedzi na pismo dokonano zgłoszenia do operatora logistycznego firmy „InPost” w sprawie usytuowania paczkomatu na terenie miasta, proponując lokalizację przy ulicy Ciechanowskiej – na terenie znajdującym się w sąsiedztwie Zespołu Szkół im. Integracji Europejskiej. Aby paczkomat zawitał do Nowego Miasta, mieszkańcy musieli oddać swój głos na stronie internetowej „InPost”. Dzięki dużemu zainteresowaniu, firma zdecydowała się na jego zainstalowanie. 

Paczkomat pojawił się w wyznaczonym miejscu w środę Zgodnie z zapewnieniem firmy „InPost”, mieszkańcy będą mogli w pełni korzystać z niego od połowy września.

 

REKLAMA
(za www.ugnowemiasto.pl, facebook.com/Informator Gminy Nowe Miasto dodał DZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone