Zamknij
REKLAMA

Świetna wiadomość dla Nowego Miasta. Postawili na funkcjonalność i estetykę

19:57, 05.03.2019 | DT
REKLAMA
Skomentuj
5 marca w urzędzie marszałkowskim wójt wraz z panią skarbik gminy Nowe Miasto parafowali umowę o przyznaniu pomocy finansowej na projekt pn. Kształtowanie przestrzeni publicznej poprzez przebudowę terenu przy ul. Główny Rynek w Nowym Mieście [Foto: zbiory gminne]

Gmina Nowe Miasto znalazła się w szczęśliwej grupie 13 gminy z terenu Mazowsza, które stały się beneficjentami funduszy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowana inwestycja nosi nazwę "Kształtowanie przestrzeni publicznej poprzez przebudowę terenu przy ul. Główny Rynek w Nowym Mieście". 

Projekt zakłada powstanie miejsc parkingowych, w tym dla osób niepełnosprawnych, elementów małej architektury, oświetlenia (m.in. wielobarwne podświetlenie dużych drzew) z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii (panele fotowoltaiczne), samoobsługową stację naprawy rowerów wyposażoną w ręczną pompkę powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe, jak i nasadzenia zieleni. Planowane są też zasilacze z wyjściem USB (5 szt.) dla ładowania urządzeń elektronicznych, takich jak smartfony, tablety, itp. Energia elektryczna dla zasilaczy zapewniona będzie przez panele fotowoltaiczne. 

- W ramach projektu zaplanowaliśmy również wymianę fontanny na nową z podświetlanymi słupami wody z posadzkową, bezpieczną, miękką nawierzchnią. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań architektonicznych, technologicznych i technicznych sprawi, że będzie ona bardziej funkcjonalna i przyjazna dla dzieci. Umożliwi im bezpieczną zabawę w upalne lato. Kształt i kolorystyka podstawy fontanny będą nawiązywały do kształtu Zalewu Nowomiejskiego - mówi naszej redakcji Sławomir Zalewski, wójt gminy Nowe Miasto, który we wtorek podpisał umowę na dofinansowanie w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Ogólna kwota projektu wynosi 645 984,02 zł, w tym dofinansowanie równa się 411 039,00 zł. Realizacja inwestycji do końca lutego przyszłego roku, a prace powinny ruszyć jeszcze w 2019. 

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone