Zamknij
REKLAMA

Dla kogo gminne Złote Kłosy? [FOTO]

15:38, 21.01.2020 | DRED
Skomentuj Jedną z laureatek tegorocznych Złotych Kłosów została Brygida Gawryszewska [Foto: DT]
REKLAMA

Już po raz drugi Gmina Płońsk włączyła się w organizację Płońskiej Gali, podczas której nagradzani są, co do zasady ci, którzy sławią dobre imię naszych małych ojczyzn i działają na rzecz ich rozwoju. Nagroda wójta Aleksandra Jarosławskiego zwie się ,,Złotym Kłosem", a przyznano ją tym razem 11 osobom, w tym marszałkowi województwa mazowieckiego. 

I tak, w kategorii ''Gospodarka i Ekologia" pamiątkowa statuetka trafiła do rąk Leszka Sekulskiego, płońszczanina, które pełni funkcję zastępcy dyrektora warszawskiego oddziału GDDKiA. Jak usłyszeliśmy w zapowiedzi, aktywnie wspiera on gminę Płońsk przy realizacji gminnych inwestycji drogowych łączących się z drogami krajowymi. 

Społecznicy roku to Stefan Grąbczewski (od blisko 30 lat sołtys Lisewa, wspierający inicjatywy społeczne dotyczące wsi), Teresa Giżyńska (przez wiele lat gminna sekretarz, nagradzana za działalność społeczną i gospodarczą) oraz Paweł Jakubowski (były komendant KP PSP w Płońsku, wyróżniany za zasługi m.in. dla ochrony przeciwpożarowej). 

W dziedzinie ''Kultury i Sztuki" wyróżniono dwie młode laureatki konkursów wokalnych: Hannę Mikołajczyk i Łucję Brzeską oraz dobrze znaną Marzenę Kunicką.  

W kategorii "Człowiek z pasją" statuetka Złotego Kłosa trafiła do Jerzego Borowskiego (inicjator Hubertusów organizowanych na naszym terenie, prezes Polskiego Związku Hodowców Koni w regionie płońskim),  Brygidy Gawryszewskiej (założycielki i prowadzącej Sportowy Klub Jeździecki w Poczerninie) oraz Zbigniewa Szostaka (kowal wykonujący architektoniczne detale do zabytkowych dworków, członek Stowarzyszenia Twórców 'Art Płona' - na zdjęciu powyżej). - Kowalem własnego losu może być każdy, ale artystycznym kowalem może być tylko jeden kowal - żartował odbierając nagrodę pan Zbigniew.

Zdobywcy Złotych Kłosów z laureatami Płońskich Wież [Foto: Dawid Turowiecki]

Statuetkę za ''Szczególne zasługi dla Gminy Płońsk" otrzymał marszałek Adam Struzik, któremu w 2018 roku podarowano Wieżę 'Przyjaciel Płońska'. - Dla mnie bardzo ważną wartością jest to w jakim towarzystwie odbieram tę nagrodę - a to są przecież wspaniali ludzie - stwierdzał Struzik. - Samorząd to takie moje drugie życie. Życzę Państwu dobrej przyszłości, bo to my zmieniamy Polskę na lepsze - kończył marszałek województwa mazowieckiego. 

Więcej zdjęć znajdziecie poniżej. 

(DRED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

DorotaDorota

8 4

To dziwne, ale nie spotkałam na Gali starosty ani kogoś kto by ją reprezentował. 23:12, 21.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Specjalista Specjalista

4 10

Ta nagroda to taki paździerz że wstyd ją odbierać, zasadniczo to jak słuchać radyja maryja i głosować na PiS, skundlenie i brak honoru 08:15, 22.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jaja

1 1

Wstyd to pisać takie idiotyzmy, jak twoje. 11:44, 24.01.2020


WstydWstyd

5 1

Wstyd to dostawać stołki od jedynej słusznej partii oraz latać z partii do partii. I tyle.!!!!! 09:43, 23.01.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MegaMega

3 1

Wstyd!!! 21:47, 23.01.2020


jaja

1 1

Tylko ślepy nie widzi, że każda partia, kiedy rządzi obsadza swoimi stołki. 16:40, 27.01.2020


REKLAMA