Zamknij
REKLAMA

Ruszą prace na drogach gminnych w Bońkach, Jeżewie i Szerominku

13:07, 13.05.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
Umowa podpisana. Pd lewej: wójt Aleksander Jarosławski, Adam Nowakowski z firmy Wapnopol i gminna skarbnik - Marianna Klimkiewicz [Foto: DT]

Nowy tydzień w płońskiej Gminie rozpoczął się od podpisania umowy z wykonawcą inwestycji przebudowy dróg na Bońkach, w Jeżewie i Szerominku. 

Wpłynęły trzy oferty, a najkorzystniejszą, jak dowiedzieliśmy się, zaproponował Wapnopol z Glinojecka, dla którego nie będzie to pierwsza inwestycja na terenie gminy Płońsk. - To firma sprawdzona, która wykonuje zadania drogowe z bardzo dobrym skutkiem i bez żadnych uwag jak do tej pory - komplementował wykonawcę Aleksander Jarosławski, wójt gminy Płońsk. 

Modernizacja dotyczy dokładnie miejscowości Bońki, tj. ul. Słoneczna Polana (dwa odcinki), Jeżewo oraz Szerominek z ulicą Jesienną. - Te drogi łączą ważne szlaki komunikacyjne i ważne są dla mieszkańców - stwierdzał wójt, dodając, iż czas na realizację inwestycji upływa 30 września tego roku. 

Koszt zadania to kwota ok. 390 tys. zł. - Dzięki temu, że przetargi ogłoszono w miarę wcześnie, to te ceny są niskie. Zawsze na jesieni ceny są znacznie wyższe i wtedy budżet jest bardziej obciążony - przyznawał podczas podpisywania umowy Adam Nowakowski z Wapnopolu. 

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

Bońki Wspólna - SzerBońki Wspólna - Szer

1 0

na Bońkach to proponuje żeby Pan wójt się przejechał ul wspólną. Najdłuższa i główna ulica a najgorsza. Wstyd żeby w takiej aglomeracji była tak fatalna droga i rowy po polach. To samo Płońska w Szerominku. Dwie główne ulice a dziura na dziurze. 19:47, 13.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RadekRadek

1 3

Jaki Wójt takie drogi ...
Słoma z butów ... 08:37, 14.05.2019


JadkiełbasianyJadkiełbasiany

1 0

Kilka słów na temat dróg w okolicy, oczywiście bez związku z osobami na zdjęciu ilustrujacym artykuł.

Chciałbym zwrócić uwagę na niektóre drogi w okolicy, te gminne/powiatowe i ich trwałość. Jeśli ktoś chodzi lub jeździ na rowerze po okolicznych drogach, na pewno widział brązowe plamki na asfalcie, które po roku, dwóch stają się lejkami, a po kolejnych zimach dziurami.
Niektóre osoby z branży drogowej twierdzą, że to wina kamienia polnego użytego zamiast tłucznia innego rodzaju, przeznaczonego na drogi. Twierdzą też, że kamień jest tani, a to co powinno leżeć pod nawierzchnią jest drogie. Pewnie warto by było zrobić przegląd dróg 2,3,5 lat po ich odebraniu by na tej podstawie weryfikować solidność wykonawców robót. Przy okazji warto się zastanowić jak wygląda nadzór, kiedy dzieją się takie kwiatki.

O ile się mylę to może ktoś z czytelników lub redakcji wie skąd te plamy ? Od razu chcę zdemontować pogłoski o żrącej substancji z opryskiwacza /-;


13:39, 14.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika Wójcik Monika Wójcik

0 0

A o szerominie to zapomniał nasz wspaniały wójt Jaroslawski ???? 18:58, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika Wójcik Monika Wójcik

0 0

A o szerominie to zapomniał nasz wspaniały wójt Jaroslawski ???? 19:47, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zatroskany mieszkaniZatroskany mieszkani

0 0

A wojt dotrwa do konca kadęcji??? Nie pęknie?? 18:14, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone