Zamknij
REKLAMA

Modernizacja dróg w Raciążu: Rzeźniana z nową nawierzchnią

13:59, 17.09.2021 | RED
Skomentuj Zmodernizowana ulica Rzeźniana w Raciążu [Foto: zbiory urzędowe]
REKLAMA

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy władze Raciąża położyły duży nacisk na poprawę infrastruktury drogowej. W szczególności dotyczy to nieutwardzonych ulic, a jedną z nich jest Rzeźniana, która w dużej części już zyskała nową nawierzchnię. Prace nie dobiegły jeszcze końca.

Raciążanie mieszkający na Rzeźnianej dość często sygnalizowali kwestię złego stanu drogi i było to widoczne choćby w komentarzach pojawiających się w social mediach urzędu miejskiego czy burmistrza. Pierwsze działania podjęto jesienią zeszłego roku – kilkuset metrowy odcinek od strony skrzyżowania ulic Mławskiej i Ziemowita zyskał nawierzchnię z kostki brukowej. Do użytku oddano go pod koniec października 2020 roku.

Na początku lipca tego roku prace zostały wznowione, i tak jak informował burmistrz Raciąża Mariusz Godlewski, wykonano około 150 metrów kostki, a dodatkowo podniesiono i utwardzono pobocza, wysypując na nie specjalny destrukt.

- Prace związanych z budową nawierzchni na ulicy Rzeźnianej rozpoczęły się od strony skrzyżowania Mławska/Ziemowita na wniosek mieszkańców, z którymi spotykałem się w tej sprawie kilkukrotnie. Zwracali oni uwagę, że głównie tędy przemieszczają się w stronę miasta. W pierwszej kolejności, zgodnie z ich sugestiami zamontowane zostało oświetlenie, a następnie ruszyły działania z układaniem kostki

– pisał na swojej facebookowej stronie szef raciąskiego ratusza.

Prace na wspomnianym odcinku ulicy zakończyły się w tym tygodniu. Teraz zajmujący się przebudową drogi pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Raciążu przeniosą się na drugi koniec Rzeźnianej – od strony skrzyżowania z ulicą Mławską. Tam również wykonana będzie nawierzchnia z kostki. 

To kolejna inwestycja na terenie miasta mająca na celu modernizację dróg. W ubiegłym roku asfalt położono na ulicy Działkowej, która posiadała nawierzchnię żwirową. W tym tygodniu wykonawcy oddany został teren budowy na ulicy Barańskiego, która także zostanie utwardzona. W perspektywie jest także ulica Polna, na przebudowę której pozyskano ponad 640 tysięcy złotych dofinansowania. Na swoją kolej czekają także ulice Dobrzańskiego, Wnorowskiego, Mieszka I, Batorego, Jesionowa, Reymonta czy Lipowa.

- Będę dążył do tego, aby były one sukcesywnie przebudowywane i zyskiwały utwardzoną nawierzchnię, tak by podnieść bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców

– mówił na łamach sierpniowego numeru miejskiej gazety „Puls Raciąża” burmistrz Godlewski.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Gdzie emerytka 76Gdzie emerytka 76

4 0

Nie widzę komentarzy Emerytki 76 lat. Niebywałe. 03:39, 23.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%