Zamknij
REKLAMA

#RaciazSzczepimySie – trwa akcja promocji szczepień w Raciążu [VIDEO]

18:27, 22.07.2021 | MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY
Oczywiście, w ostatnich tygodniach ilość dziennych przypadków zachorowań znacząco spadła, ale nie możemy w żaden sposób lekceważyć koronawirusa, bo on wciąż jest obecny i dalej może być groźny - mówi Burmistrz Raciąża Mariusz Godlewski, zachęcając do szczepień [screen z materiału video]

6 lipca wystartowała akcja promocji szczepień w Raciążu pod hasłem #RaciazSzczepimySie – Dbam o siebie i Ciebie. Zaangażowali się w nią samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, szkół, policji, służby zdrowia, ale także znani aktorzy.

Dotychczas na profilach Urzędu Miejskiego oraz Burmistrza Miasta w serwisie Facebook, pojawiło się 17 krótkich filmów, z udziałem m.in. Burmistrza, Przewodniczącego Rady Miejskiej, komendanta komisariatu policji w Raciążu, prezesa PGKiM czy pielęgniarki pracującej na oddziale covidowym. Cel jest jeden – zachęcić jak najwięcej raciążan do szczepień.

Podejmując w kwietniu działania w kierunku utworzenia Punktu Szczepień Powszechnych w Raciążu chciałem, aby jak najwięcej mieszkańców dostało możliwość zaszczepienia się na miejscu. Niestety, na początku lipca mieliśmy tylko 37% w pełni zaszczepionych, dlatego podjąłem decyzję o zapoczątkowaniu akcji zachęcającej do zaszczepienia się przeciwko COVID-19. To przejaw odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale także innych – rodzinę, znajomych czy kolegów z pracy. Oczywiście, w ostatnich tygodniach ilość dziennych przypadków zachorowań znacząco spadła, ale nie możemy w żaden sposób lekceważyć koronawirusa, bo on wciąż jest obecny i dalej może być groźny – mówi Burmistrz Raciąża Mariusz Godlewski.

W inicjatywę włączyli się nie tylko ludzie bezpośrednio związani z Raciążem, ale także znani artyści. Dziś w social mediach szefa raciąskiego ratusza ukazał się film, na którym do szczepienia zachęcają Grażyna Wolszczak, związana z teatrem „Garnizon Sztuki” oraz Michał Mikołajczak – oboje są znani z ról w serialach „Pierwsza Miłość” czy „Na Wspólnej”. W ciągu 4 godzin obejrzało go niespełna 3,7 tysiąca internautów.

Akcja #RaciazSzczepimySie będzie promowana także podczas planowanego na najbliższą sobotę (24 lipca, 15:00) Pikniku, który odbędzie się na placu przy Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji – m.in. zabawa taneczna z DJ’em, strefa zabaw dla dzieci, popcorn, wata cukrowa, degustacja pizzy i wiele innych. Osoby w pełni zaszczepione będą mogły wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Dodatkowo, od 15:00 do 17:00 każda chętna osoba będzie mogła przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19.

(PROMOCJA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%