Zamknij
REKLAMA

Szykuje się rewitalizacja raciąskiego parku. Nowa fontanna na horyzoncie

19:42, 30.06.2021 | RED
Skomentuj Miejski park w Raciążu przejdzie metamorfozę [Foto: zbiory urzędowe]
REKLAMA

Jak poinformował za pośrednictwem swojej facebookowej strony burmistrz Raciąża, planowana jest rewitalizacja parku miejskiego w centrum. Dodatkowo powstanie nowa fontanna. Na inwestycję pozyskano niemal 57 tysięcy dofinansowania z funduszy województwa mazowieckiego.

Przyznana Raciążowi dotacja pochodzi z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021. - Podczas prac wykonane zostanie blisko 400 nasadzeń ozdobnych krzewów liściastych i iglastych. Ważnym elementem tej inwestycji będzie powstanie nowej fontanny na „rondzie” na Placu Adama Mickiewicza – napisał na swoim facebook'u Mariusz Godlewski.

Nieco starsi mieszkańcy miasta z pewnością pamiętają tzw. kielich, czyli starą fontannę, która znajdowała się na Placu Adama Mickiewicza (na zdjęciu poniżej/foto: raciaz.eu). Z biegiem lat została ona częściowo rozebrana, a w jej miejscu powstał klomb. W połowie czerwca ziemia została jednak usunięta i rozpoczęły się prace rozbiórkowe pozostałości fontanny.

Pracownicy miejskiego PGKiM po usunięciu gruzu przygotowali podłoże z kolorowej kostki brukowej. Wykonane zostało także przyłącze wody, która zasili nową fontannę. Jak będzie ona wyglądała? Z pewnością dowiemy się już wkrótce.

- Podjęte działania z pewnością uatrakcyjnią nasze tereny zielone w centrum miasta i będą cieszyć nasze oczy – podsumował szef raciąskiego ratusza.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

RafiRafi

6 0

Burmistrz dba☺️ 20:00, 30.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TamTam

6 0

dba. 20:11, 30.06.2021


MilenaMilena

9 0

A po wszystkich remontach porównamy z tworzoną w Płońskim rynku betonozą. 20:14, 30.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AbcAbc

4 0

Dobrze że nie wzorem Płońska. Tam teraz w rynku będzie można jajka smażyć na tej kostce… 30’C zbyt mało latem i wybitni urbaniści od zieleni zadbali żeby było *55-60’C. Taki Rynko-Solrium-inkubator. 22:19, 30.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RaciazankaRaciazanka

0 0

Panie burmistrzu mało pan robi dla swojego miasta w którym pan się wychował. Raciąż, to miasto zaniedbane, zarówno mały jak i duży park ulega zagładzie, brak nasadzeń drzew, brak kolorowych kwiatów, krzewów. Po prostu brak dobrego włodarza, który by zadbał o swoje miasto. Młodzi wyjeżdżają bo brak mieszkań i brak pracy. Raciąż lepiej wyglądał za komuny bo Mazowsze dbało o porządek i zieleń. Chyba pan pamięta, więc proszę wziąć się do pracy a nie tylko opowiadać w mediach. 23:28, 24.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%