Zamknij
REKLAMA

Samochód WUKO w raciąskim PGKiM. Zapewne będzie często wykorzystywany...

16:23, 02.06.2021 | RED
Skomentuj Nowe nabytek Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Raciążu [Foto: zbiory urzędowe]
REKLAMA

Urząd Miejski w Raciążu za pośrednictwem swojej facebookowej strony pochwalił się zakupem, jakiego dokonało tamtejsze Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Bazę sprzętową spółki zasilił samochód WUKO.

Zgodnie z definicją WUKO, to pojazd ciśnieniowo-kanalizacyjny przeznaczony do mycia i udrażniania wodą pod wysokim ciśnieniem kanałów o średnicy od 50 do 800 mm […].

Do tej pory wypożyczaliśmy tego typu samochód z zewnątrz, a koszt takiej usługi oscylował w granicach 2,5 tysiąca złotych - mówi cytowany przez raciąski ratusz prezes Zarządu PGKiM Robert Pniewski.

Jak czytamy w zamieszczonym poście, samochód jest wyposażony w zbiornik o pojemności 9 m3, pompę ssącą oraz pompę wysokiego ciśnienia. Do tej pory taki specjalistyczny sprzęt przyjeżdżał do Raciąża jedynie w chwili awarii, w postaci zatoru kanalizacji deszczowej czy sanitarnej. W tej chwili sytuacja ulegnie jednak zmianie. - Teraz we własnym zakresie będziemy mogli przeprowadzać sukcesywne udrażnianie sieci kanalizacyjnych na terenie Raciąża, by unikać wspomnianych problemów – ocenił burmistrz miasta Mariusz Godlewski.

Gospodarz Raciąża na swoim facebook'u podzielił się widokiem nawiązującym do nowego zakupu PGKiM – […] Oto co znaleźli pracownicy PGKiM w jednej ze studzienek kanalizacyjnych. Bynajmniej nie jest to miejsce, gdzie powinno wyrzucać się gumową wycieraczkę, która za chwilę mogłaby zatkać sieć kanalizacyjną na osiedlu Jana Pawła II – napisał Mariusz Godlewski.

Widząc „kreatywność” mieszkańców Raciąża należy się spodziewać, że WUKO nie będzie długo czekać na swoją pierwszą interwencję…

 

 

 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%