Zamknij
REKLAMA

Raciąż z kolejnym dofinansowaniem! 100 tys. zł na 'inteligentne' przejścia dla pieszych

13:05, 09.09.2020 | RED
Skomentuj [Foto: Mazowiecki Urząd Wojewódzki]
REKLAMA

Kolejne dobre wiadomości dla mieszkańców Raciąża. Wczoraj w Warszawie burmistrz Mariusz Godlewski podpisał umowę, na mocy której miasto otrzyma 100 tysięcy złotych dofinansowania na poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Pieniądze pochodzą z programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka – w sumie do ośmiu samorządów z terenu Województwa Mazowieckiego trafi niemal 800 tysięcy złotych. Uroczystość odbyła się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, a Miasto Raciąż to jedyny beneficjent z terenu naszego powiatu, który otrzyma dotację. Dzięki wspomnianej kwocie 100 tysięcy złotych zrealizowany zostanie projekt „Podniesienie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na terenie miasta Raciąża”. O to, co dokładnie zostanie zrobione, zapytaliśmy burmistrza Raciąża.

- Znaleźliśmy się w gronie 8 jednostek samorządowych z całego Mazowsza, których projekty wygrały w konkursie w ramach "Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań - ''Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka". Konkurencja była ogromna. Cieszę się z tego bardzo, bo wszystkie wnioski przygotowujemy sami w urzędzie miejskim bez korzystania z firm zewnętrznych. W ramach projektu zostaną wybudowane "inteligentne" przejścia o zwiększonym bezpieczeństwie w centrum Raciąża, poprawi się w ten sposób bezpieczeństwo osób na pasach dla pieszych. W tym roku szczególnie skupiłem się na poprawie jakości dróg w mieście i bezpieczeństwa na nich. To kolejny krok w tym kierunku. Już niedługo wprowadzona zostanie także nowa organizacja ruchu. Inteligentne przejścia dla pieszych mają na celu ochronę pieszego w momencie, gdy znajduje się na przejściu i w jego okolicy. Przejście aktywuje się tylko wtedy, gdy znajduje się w nim pieszy za pomocą zsynchronizowanych ze sobą elementów takich jak: czujnik ruchu, aktywne punktowe elementy odblaskowe zainstalowane w jezdni i pionowy znak drogowy D-6 z lampą ostrzegawczą – mówi redakcji PwS Mariusz Godlewski.

To kolejne pozyskane przez gospodarza miasta środki finansowe w ostatnim czasie. Pod koniec sierpnia z funduszy Województwa Mazowieckiego miasto otrzymało 40 tysięcy na modernizację wnętrza hali sportowej poprzez utworzenie strefy odnowy biologicznej.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MalaMala

0 2

Mieszkania niech ludziom pobuduje a nie. Fundusze na przejscia co ludzie chodza kolo pasów a nie po pasach żałosny pan jest. 17:42, 09.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

2 0

To może zlikwidujmy całkiem pasy, skoro i tak obok chodzą jak Pani twierdzi? I wtedy przechodzimy przez ulice na zasadzie albo ja, albo samochód. 15:14, 10.09.2020


REKLAMA