Zamknij
REKLAMA

Na rynku w Raciążu czuć już było wigilijną atmosferę [FOTO]

15:41, 16.12.2019 | Dawid Ziółkowski
REKLAMA
Skomentuj
Oczywiście jak wigilia to i Św. Mikołaj, którego oblegali najmłodsi :-) [Foto: Dawid Ziółkowski]

15 grudnia mieszkańcy Raciąża i okolic po raz kolejny zebrali się na placu przed ratuszem na wspólnej wigilii. Scenę zdominowali artyści -zarówno ci młodsi, jak i starsi, głodni mogli spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw, a najmłodsi zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem. W chłodny wieczór wszystkich zebranych rozgrzał Sienna Gospel Choir. 

Tradycyjnie ze sceny o wszystkich atrakcjach informowała Pani Mikołajowa (w tej roli Anna Mika). Wraz z Panią Mikołajową wszystkich, którzy pojawili się na Placu Adama Mickiewicza powitał również dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Spoortu i Rekreacji Artur Adamski, który także złożył wszystkim świąteczne życzenia. Radny Powiatu Płońskiego podziękował współorganizatorom, partnerom, a także samorządowi wojewódzkiemu za wsparcie finansowe w organizacji imprezy.

Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się dziecięcy artyści z Raciąża oraz terenu gminy. Polskie kolędy wykonał raciąski chór parafialny przygotowany przez Roberta Szymborskiego. Po raz pierwszy zaprezentowało się także Koło Gospodyń Wiejskich ze Szczepkowa. 

Ciekawie było nie tylko na scenie – w specjalnie przygotowanym namiocie animatorki z Miejskiego Centrum Kultury w Raciążu zorganizowały dla najmłodszych warsztaty rękodzielnicze, podczas których z niewielką pomocą swoich rodziców, mogły wykonać własne ozdoby świąteczne. Swoje stanowiska z pięknym rękodziełem oraz pysznymi słodkościami miały Szkoła Podstawowa w Raciążu oraz Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Raciążu, a także stowarzyszenie „Baby Robią”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne. 

Jak co roku prawdziwe oblężenie przeżywał domek Świętego Mikołaja, z którym dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia, dostając przy tym drobny upominek. Tak jak podczas poprzednich edycji można było poczęstować się potrawami wigilijnymi, oczywiście bezpłatnie. Serwowano śledzie, pierogi z kapustą i grzybami czy gorący barszczyk. 

Znak do otwarcia wydarzenia oficjalnie dali przedstawiciele organizatorów, samorządu powiatowego, oraz raciąskiej parafii – Burmistrz Raciąża Mariusz Godlewski, Wójt Gminy Raciąż Zbigniew Sadowski, Starosta Powiatu Płońskiego Elżbieta Wiśniewska, Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Chrzanowski oraz ksiądz proboszcz Wiesław Kosiński. Gospodarz Raciąża dziękował wszystkim zabranym za tak liczne przybycie i złożył życzenia świąteczno-noworoczne, do których dołączyli się pozostali oficjele. Ksiądz Kosiński pobłogosławił przygotowany chleb, którym mieszkańcy mogli się potem symbolicznie podzielić. 

Głównym punktem programu był występ Sienna Gospel Choir, specjalizującego się w repertuarze gospel. Chór powstał przy Stołecznym Zborze Kościoła Zielonoświątkowego na Siennej w 2001, a inicjatorem jego powstania była Anna Bajak. Dyrygentka dziękowała za wspaniałe, ciepłe przyjęcie ze strony organizatorów i miłą atmosferę w oczekiwaniu na swój występ. Chórzyści szybko przekazali swoją energię ludziom zgromadzonym przed sceną śpiewając najpiękniejsze polskie kolędy w stylu gospel. 

I tylko śniegu zabrakło... ;-)

Na zakończenie VII Wigilii Miejsko-Gminnej harcerze symbolicznie przekazali burmistrzowi Bożonarodzeniowe Światełko. 

Więcej zdjęć z wigilijnego wydarzenia znajdziecie poniżej. 

(Dawid Ziółkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone