Zamknij
REKLAMA

Sprzęt ratowniczy, pokazy pierwszej pomocy, symulatory - piknik strażacki w Raciążu

17:16, 01.09.2019 | DZ
REKLAMA
Skomentuj
Kto wie, może z tego małego chłopca wyrośnie kiedyś strażak... [Foto: Dawid Ziółkowski]

W ostatnią sobotę sierpnia na placu przy Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu odbył się strażacki piknik rodzinny pod hasłem „Bezpieczeństwo przede wszystkim”. Na mieszkańców czekało sporo atrakcji.

Sobotnie popołudnie w Raciążu było okazją do obejrzenia z bliska sprzętu gaśniczo-ratunkowego, zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy (w tym masażu serca), uratowania misia z zadymionego pomieszczenia i wzięcia udziału w wielu grach i zabawach. Raciąscy strażacy zadbali o wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników, którzy oprócz wspomnianego ratowania pluszaka, mogli założyć przygotowany mundur i kask, spróbować swoich sił w zwijaniu strażackiego węża, czy ochłodzić się w uruchomionej kurtynie wodnej. Szczególnie ta atrakcja przypadła obecnym na imprezie dzieciom do gustu. Tradycyjnie oblegane były dmuchane zjeżdżalnie. 

Każdy mógł przekonać się, jak czuje się kierowca podczas zderzenia z innym pojazdem zasiadając w specjalnym symulatorze. Funkcjonariusze z raciąskiego komisariatu policji zachęcali do oznakowania swoich rowerów poprzez wygrawerowanie numeru i wydania dokumentu potwierdzającego. To może być pomocne przy odnalezieniu jednośladu po jego  ewentualnej kradzieży. Swoje umiejętności zaprezentował także mieszkający na terenie komisariatu w Raciążu pies policyjny "Iwo", który na miejscu imprezy pojawił się wraz ze swoim opiekunem. Na wszystkich obecnych czekały darmowe kiełbaski z grilla.

Organizatorami pikniku „Bezpieczeństwo przede wszystkim” byli Ochotnicza Straż Pożarna w Raciążu, Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu, Gmina Miasto Raciąż i Gmina Raciąż oraz Komisariat Policji w Raciążu.

Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie poniżej. 

REKLAMA
(DZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone