Zamknij
REKLAMA

Bakterie z grupy coli w raciąskim wodociągu

18:41, 14.03.2019 | DZ
REKLAMA
Skomentuj

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Płońsku wydał dziś komunikat, w którym czytamy o zanieczyszczeniu wody jakie zaobserwowano w próbkach pobranych z wodociągu w Raciążu. Niedogodności mogą objąć ponad 6,5 tysiąca osób. 

Próbki z instalacji i urządzeń wodociągu pobierano 11 marca, a po ich przebadaniu wykazano obecność bakterii z grupy coli. Zanieczyszczenie nie jest jednak na tyle duże, by wydać całkowity zakaz używania wody. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny zaleca, by nie spożywać wody bezpośrednio pobieranej z kranu – wcześniej powinna być ona przegotowana. Tak przygotowaną wodą należy myć również owoce i warzywa. Nie ma zaś przeciwwskazań by używać jej do kąpieli czy innych celów użytkowych. Podstawą do takiej decyzji jest wykluczenie obecności m.in. bakterii enterokoków (bakterie kałowe). 

W najbliższym czasie będzie prowadzona dezynfekcja wodociągu przy użyciu chloru, co może spowodować odczuwalne zmiany w smaku i zapachu wody.

Raciąski wodociąg zapatruje w wodę w sumie 21 miejscowości na terenie gminy – Raciąż, Folwark-Raciąż, Witkowo, Drozdowo, Ćwiersk, Pęsy, Kiniki, Sierakowo, Krajkowo, Kruszenica, Kossobudy, Żychowo, Zdunówek, Łępin, Łępinek, Cieciersk, Żukowo-Wawrzonki, Kraszewo-Sławęcin, Kozolin, Strożęcin i Kaczorowy. 

Ostrzeżenie będzie obowiązywać do czasu wydania kolejnego komunikatu. 

(DZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone