Zamknij
REKLAMA

To nasza droga dojazdowa do szkoły, sklepu i do kościoła... [INTERWENCJA PwS]

16:42, 11.08.2021 | RED
Skomentuj Taką mamy drogę dojazdową do asfaltu - piszą nasi Czytelnicy [Foto: zbiory prywatne]
REKLAMA

Słowa z tytułu naszego artykułu interwencyjnego należą do mieszkanki gminy Sochocin, która na dołączonych zdjęciach pokazuje budzący duże zastrzeżenia stan drogi od Idzikowic do Pruszkowa. Co na to gminne władze?

Nasza Czytelniczka ocenia, że walka o poprawę nawierzchni na wspomnianym odcinku drogi trwa już około 15 lat. Prośby o jej modernizację jak na razie nie padły na podatny grunt. Stąd pytania o drogę skierowaliśmy do Urzędu Miasta i Gminy w Sochocinie.

Słyszymy m.in., że wieloletnich zaniedbań w kwestii infrastruktury drogowej nie da się naprawić w ciągu iluś miesięcy, ale sochocińskie władze temat znają bardzo dobrze i jak dowiedzieliśmy się, mają przystąpić do działania. 

- Na przełomie sierpnia i września br., w ramach funduszu sołeckiego sołectwa Pruszkowo, przewidujemy możliwość wykonania robót utrzymaniowych związanych z odwodnieniem pasa drogowego połączenia drogi powiatowej nr 3041W relacji Joniec–Sochocin z drogą gminną - informuje Kamil Wojciechowski, podinspektor ds. promocji w UMiG Sochocin. - Wyżej wymienione prace drogowe polegać będą na wykonaniu studni chłonnej w najniższym miejscu, w którym zlokalizowane jest zlewisko wody opadowej na tym terenie - kontynuuje urzędnik.

- Ponadto w najbliższym czasie planujemy wykonanie profilu spływu wód opadowych do okolicznych rowów odwodnieniowych, a także remont nawierzchni drogi. Bardzo prosimy o cierpliwość oraz wyrozumiałość. Mamy nadzieję, że wykonanie powyższych prac zda egzamin podczas intensywnych opadów deszczu - kończy Kamil Wojciechowski.

[ZT]8162[/ZT]

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Czyja wina?Czyja wina?

1 3

No czyja? 17:53, 11.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Fan BMWFan BMW

4 3

Na takim czymś to odrazu bym *%#)!& spolier 19:04, 11.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%