Zamknij
REKLAMA

Inwestycja na finiszu. Czeka około pół tysiąca nowych miejsc pracy!

09:44, 31.12.2020 | RED
Skomentuj Firma Gruppo Cremonini to potentat na rynku produkcji mięsnej, z zakładami rozlokowanymi w kilkudziesięciu krajach na całych świecie. Zdecydowała się zainwestować również w Polsce, w powiecie płońskim, a konkretnie w Sochocinie [Foto: zbiory urzędu]
REKLAMA

Budowa zakładów mięsnych w Sochocinie, należących do jednego z potentatów branży mięsnej, Gruppo Cremonini, jest już na finiszu. Jak inwestycja wpłynie m.in. na kwestię zatrudnienia w gminie? Zapytaliśmy o to jej gospodarza - Jerzego Ryzińskiego. 

Prace przy budowie zakładu ruszyły wiosną 2017 roku, a ich całkowity koszt miał oscylować w granicach 35 mln euro, o czym informowaliśmy już na portalu ''Płońsk w Sieci".

Będziemy podpisywali z rolnikami długoterminowe kontrakty. Będą oni na tym zarabiali. Produkować może każdy, ale nie każdy robi to dobrze. Klienci dzisiaj są bardzo wymagający. Oni nie idą do normalnej rzeźni, oni chcą czegoś więcej. I my to zapewniamy – mówił jeden z przedstawicieli firmy podczas spotkania zorganizowanego w Sochocinie jeszcze w 2015 roku.

Zakłady mięsne w Sochocinie w trakcie budowy. Widok od ulicy Sienkiewicza [Foto: Kamil Wojciechowski/Archiwum]

Włoska firma stworzy w Sochocinie ubojnię bydła opasowego połączoną z produkcją, a mięso ma trafiać m.in. do krajów muzułmańskich.

Ta inwestycja jest obecnie w końcowej fazie realizacji. Będzie to zakład przetwórstwa mięsa wołowego, od uboju po całkowite przetwarzanie wszystkich produktów. Zakład jest budowany zgodnie z najwyższymi europejskimi standardami, zarówno w zakresie higieny, zrównoważonego rozwoju środowiska jak i dobrostanu zwierząt. Dzięki tej inwestycji stworzone zostaną na naszym terenie nowe miejsca pracy – po rozmowach z włoskim inwestorem mamy obietnice, że zostanie zatrudnionych około 500 nowych pracowników. Poza tym, mają być zawarte zintegrowane umowy z dostawcami zwierząt, czyli naszymi lokalnymi rolnikami. Będą to umowy długoterminowe i będą obejmowały także opiekę weterynaryjną nad zwierzętami, które będą dostarczane do tych zakładów, tak więc uważam, że dla naszego terenu jest to bardzo dobra inwestycja, a z tego co mi wiadomo - mięso będzie eksportowane na całą Europę, więc Sochocin również będzie promowany. Muszę powiedzieć, że współpraca z zakładami mięsnymi, które są w trakcie budowy, układa się bardzo dobrze, bo mieliśmy także kilka spotkań z włoskim inwestorem i są oni bardzo otwarci na współpracę i pomoc samorządowi. Ostatnim elementem, na który liczymy jako samorząd, to wpływy finansowe, czyli podatki jakie firma będzie nam płacić w okresie, kiedy będzie już funkcjonował, co z pewnością przyczyni się np. do realizacji różnych inwestycji na terenie gminy i rozwoju miasta Sochocin – powiedział naszej redakcji wójt, od 1 stycznia burmistrz miasta i gminy Sochocin, Jerzy Ryziński.

Powstanie tak dużego przedsiębiorstwa, po odzyskaniu przez Sochocin statusu miasta, z pewnością będzie kolejnym bodźcem wpływającym na rozwój tego terenu.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

Kilka pytańKilka pytań

19 2

Czy pracownicy dostaną umowy o pracę? Czy właściciel zakładów mięsnych zadeklarował przestrzegać prawa pracy?
Jakie są przewidywane zarobki? 11:27, 31.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DziękujemyDziękujemy

13 3

500 miejsc pracy za najniższą krajową. Ukraina zaleje wieś...o przepraszam miasto sochocin. 15:40, 31.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Znający tematZnający temat

10 2

A pamiętacie jak w 1990 r były już wtedy minister Wilczek chciał budować no i zaczoł zakłady mięsne, w sochocinie popłoch otworzyli nawet szkoły tzn z rolniczej przerobili na mięsne, (jakość nauczycieli to była jakaś paranoja oczywiście nie wszystkich) i jakoś zdechło z tego co wiem to gdzieś w Polsce również padła jego masarnia a gość do śmierci został bankrutem, do puki kolesie z PZPR pomagali to coś się kręciło ciekawe jak długo ta masarnia się ostanie 16:29, 31.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AA

6 0

To jest inwestycja a nie zbędne zakupy 18:25, 02.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HahaHaha

5 1

A gdzie Maria od funduszy. Czy ona tylko w samorządach działa. 13:58, 03.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AaaAaa

5 0

A ile można w samorządach zarobić na umowę zlecenia pozyskując środki UE. Sprawdzał to ktoś. Pewnie milion w rok haha. Kiedyś to pęknie. 14:02, 03.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PlPl

4 0

Mógłby ktoś sprawdzić jak wygląda zatrudnianie podmiotów z zewnątrz w celu pozyskania środków UE. Ile te osoby zarabiają. 16:23, 03.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SocziSoczi

1 2

A Ela i Luka to jeszcze tam są? 17:06, 04.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%