Zamknij
REKLAMA

Modernizacja rynku w Sochocinie. Jest nowe oświetlenie oraz monitoring

11:58, 21.09.2020 | za info UG Sochocin dodał RED
Skomentuj [Foto: Urząd Gminy w Sochocinie]
REKLAMA

W ramach pozyskanych środków z ,,Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2020”, ale także z funduszu sołeckiego, w sochocińskim rynku stanęło pięć lamp solarnych, czyli takich, które ładowane są energią słoneczną. Dodatkowo w tym miejscu został zainstalowany monitoring wizyjny, a wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo i zminimalizować akty wandalizmu.

Gmina Sochocin stawia na ekologię. W jej poszczególnych miejscowościach trwa instalacja ulicznego oświetlenia solarnego. W tym roku po trzy lampy stanęły już w Koliszewie i Pruszkowie oraz dwie w Smardzewie. Ponadto po dwie kolejne lampy pojawiły się w Idzikowicach i Kolonii Sochocin, natomiast pojedyncze lampy zostały zamontowane również w miejscowościach: Jędrzejewo, Kołoząb, Kuchary Żydowskie, Niewikla i Ślepowrony. A to jeszcze nie koniec. W roku 2020 w Sochocinie zlokalizowanych zostanie jeszcze siedem takich lamp, jedne z nich znajdą się w newralgicznych miejscach, inne zaś doświetlą murawę na stadionie gminnym. Poza tym Smardzewo i Żelechy zyskają po jednej sztuce.

Przypomnijmy, montaż lamp w gminie Sochocin zaczął się w 2019 roku, kiedy to zainstalowano dziewięć sztuk lamp solarnych. Trafiły one do Milewa, Pruszkowa, Ślepowron, Żelech, Bolęcina, Koliszewa oraz Sochocina. W sumie w tym roku na terenie sochocińskiej gminy stać będzie już blisko 40 lamp ładowanych energią słoneczną. Wszystkie zmniejszą koszty związane zarówno z zużyciem energii niezbędnej do oświetlenia gminnych ulic, dróg czy placów, jak i koszty eksploatacji urządzeń.

(za info UG Sochocin dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA