Zamknij
REKLAMA

W Sochocinie pojawią się punkty z bezpłatnym dostępem do Internetu

16:43, 14.09.2020 | za info UG Sochocin dodał RED
Skomentuj
REKLAMA

W przyszłym roku w Sochocinie powstaną bezpłatne, internetowe hotspoty, czyli punkty darmowego połączenia się z Internetem za pomocą sieci bezprzewodowej opartej na standardzie wi-fi.

Sochociński samorząd pozyskał na ten cel 64 368 zł z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020 oraz, co bardzo ważne, kwota dofinansowania pokryje 100% kosztów przewidzianych w harmonogramie przedsięwzięcia.

Założeniem programu jest propagowanie bezpłatnego dostępu do bezprzewodowego Internetu dla mieszkańców Europy i turystów w przestrzeniach publicznych, takich jak: parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea w całej Europie.

Dzięki realizacji projektu już w 2021 roku w Sochocinie powstanie 13 punktów dostępowych do sieci wi-fi o prędkości na poziomie 30 Mb/s. Takie udogodnienia pojawią się m.in. w sochocińskim rynku, Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych czy w Gminnym Ośrodku Kultury.

(za info UG Sochocin dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Plonszczanin Plonszczanin

1 0

Brawo sochocin, brawo, a u nas w plonsku sa takie punkty? Bo unas tylko plenerowe silownie sie buduje nikomu nie potrzebne 18:57, 16.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA