Zamknij
REKLAMA

Przyjechał, by dać przysłowiowego kopa, by młodzież zmieniła podejście do życia [FOTO]

14:06, 07.06.2019 | DT
REKLAMA
Skomentuj
Uczniowie uważnie wsłuchiwali się we wskazówki, których udzielał Michał Zawadka [Foto: Dawid Turowiecki]

Tuż przed wakacjami Gminna Biblioteka Publiczna w Sochocinie zaprosiła uczniów okolicznych szkół na autorskie spotkanie z Michałem Zawadką, pisarzem, autorek książek motywacyjnych i społecznych, animatorem publiczności. To z pewnością była cenna, pożyteczna i pozytywna lekcja, mimo że przeprowadzona nie w klasie, a z uwagi na liczną grupę słuchaczy w pobliskiej hali sportowej. Po takich warsztatach można było z powrotem w siebie uwierzyć, jeśli ktoś oczywiście jeszcze nie poznał swej wartości. 

Bardzo szerokie grono uczniowskie - z placówek w Sochocinie, Kołozębiu i Smardzewie - wsłuchiwało się w  piątek w to, co ma do powiedzenia Michał Zawadka. Warsztaty pod dużo mówiącym tytułem - ''Chcę być kimś! Czyli jak osiągnąć cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone” - miały charakter bardzo bezpośredni, wymowny, prowokowały do myślenia i działania. W tym też specjalizuje się dzisiejszy gość biblioteki, którego publikacja - pod tym samym tytułem - ma natchnąć młodzież do uwierzenia w siebie, postawienia sobie i dążenia do obranych celów, czy wreszcie odniesienia życiowego sukcesu, mimo przeciwności losu.

- Nie ważne jest jak wyglądasz, nie ważne skąd pochodzisz, nie ważne, co o tobie mówią inni - ważne, abyś spełniał swoje marzenia - przyznawał Michał Zawadka, który zachęcał widownię do pracy nad rozwojem osobistym i przykładaniem większej wagi do pożytecznego gospodarowania swoim czasem w dobie np. telefonii komórkowej, która, jego zdaniem, utrudnia budowanie relacji z innymi i nie pozwala m.in. na wychodzenie poza ogólnie przyjęte schematy.

Renata Krawczyk, dyrektor sochocińskiej biblioteki, mówi nam, iż uczestnicy autorskiego spotkania włączyli się ponadto do IV edycji Ogólnopolskiej akcji „ Jak nie czytam, jak czytam”, która jest najpopularniejszym przedsięwzięciem czytelniczym w Polsce. Akcji towarzyszy próba bicia rekordu liczby osób czytających w jednym momencie. W ubiegłym roku wzięło w niej udział 406 825 osób. Równo o godzinie 10 czytało w gminie Sochocin ponad 300 osób (na zdjęciu powyżej/foto: biblioteki). 

Więcej zdjęć z tego ciekawego spotkania z Michałem Zawadką znajdziecie poniżej. 

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

EdytaEdyta

2 0

Brawo Renatko ,dziś potrzeba takich akcji dla młodzieży.Gratulacje 16:23, 08.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone