Zamknij
REKLAMA

Gmina Sochocin z ministerialną promesą na remont dróg

18:29, 12.09.2018 | DRED
REKLAMA
Skomentuj
Wójt Andrzej Romatowski (z lewej) wrócił z MSWiA do Sochocina z bardzo dobrą informacją [Foto: UG Sochocin]

Gmina Sochocin znalazła się w gronie ośmiu samorządów, które otrzymały dofinansowanie na remonty dróg spowodowanych klęskami żywiołowymi w poprzednim roku. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie wójt gminy Sochocin Andrzej Romatowski odebrał promesę w wysokości 1 465 000 zł. Przyznane pieniądze pomogą uporać się ze szkodami, które spowodowały ulewne deszcze i niskie temperatury.

Według ustaleń grupy pracującej nad oszacowanie strat, w gminie Sochocin najgorzej wyglądały drogi w: Milewie, Barakach, Kępie, Żelechach, Podsmardzewie i Gutarzewie. Podtopieniom uległy też sochocińskie ulice: Kościuszki, Pułaskiego, Magazynowa, Wolności i Akacjowa. Straty sięgnęły blisko 3,3 mln zł, a kilka odcinków było w fatalnym stanie.

Część z dróg została już naprawiona z własnych i pozyskanych funduszy. Wcześniej gmina chciała uzyskać część pieniędzy od ubezpieczyciela, jednak ten zażyczył sobie zaświadczenie z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie, że w.w. miejscowościach pojawiły się deszcze nawalne. Gminy na pełną dokumentacje nie było stać.

(DRED)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone