Zamknij
REKLAMA

To bardzo ważne wydarzenie dla całej społeczności gminy Załuski - K. Koprowski [FOTO-VIDEO]

16:10, 28.05.2021 |
Skomentuj Moment podpisania historycznej dla gminy Załuski i szkoły w Stróżewie umowy o dofinansowaniu [Foto: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Budowa hali sportowej z zapleczem szatniowo-sanitarnym przy Szkole Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Stróżewie i kampania informacyjna o ochronie powietrza – to projekty na terenie gminy Załuski, których realizacja jest możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w wysokości ponad 4 mln zł. Dziś umowy w tej sprawie podpisał wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz wójt Kamil Koprowski. 

Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w wysokości 4 mln zł przy Szkole Podstawowej w Stróżewie powstanie hala sportowo-widowiskowa o powierzchni 518 m2 połączona z widownią na 131 miejsc siedzących. W obiekcie będą też siłownia, sala gimnastyki korekcyjnej, szatnie i pomieszczenia sanitarne. Nowy obiekt będzie służył jako baza sportowa szkoły, ale także na potrzeby wszystkich mieszkańców będzie pełnił funkcję centrum kultury i sportu. Poza imprezami sportowymi będą tam organizowane także wydarzenie kulturalne i rozrywkowe. O tym mówił nam m.in. wójt Kamil Koprowski.

- Staramy się kierować zasadą pomocniczości. Idąc tą drogą, chcemy wspierać wszystkie te samorządy, które nie mogą poradzić sobie z inwestycjami własnymi siłami, a które muszą realizować, bo takie są potrzeby mieszkańców, np. związanych z chodzeniem do szkoły, choćby w takich pięknych strojach (wicemarszałek wskazywał na dzieci ubrane w ludowe stroje z czasów reymontowskich - przyp. red.), czy uprawianiem sport. To są sprawy, które staramy się realizować dzięki różnym instrumentom wsparcia - mówił Wiesław Raboszuk, który z ramienia Województwa Maz. podpisywał z wójtem umowę na 4-milionowe dofinansowanie gminnej inwestycji. 

Dodajmy, że przy wsparciu Mazowsza w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu ”MAZOWSZE 2021” Gmina Załuski przeprowadzi kampanię informacyjną dla mieszkańców – „Wszystko co musisz wiedzieć o ochronie powietrza”. Wśród zaplanowanych zadań m.in. przygotowanie i wydanie biuletynu „Głos Gminy Załuski” z informacjami o obowiązujących przepisach w zakresie ochrony powietrza oraz nagranie i emisja informacji radiowych. Elektroniczne wersje materiałów będą dostępne na stronie internetowej Gminy Załuski oraz gminnym facebook'u. Wartość dotacji Mazowsza to ponad 6 tys. zł.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z PIĄTKOWEGO WYDARZENIA W STRÓŻEWIE ZNAJDZIECIE PONIŻEJ. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

OooOoo

1 0

Brawo 15:05, 20.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%