Zamknij
REKLAMA

Chcą ze strychu zrobić część mieszkalną dla innych dzieci. Potrzebują pomocy

15:23, 27.10.2019 | DT
Skomentuj
Państwo Aleksandrowcy proszą o pomoc w wyremontowaniu domu, który docelowo miały być Rodzinnym Domem Dziecka [Foto: zbiory prywatne]
REKLAMA

Państwo Natalia i Adrian Aleksandrowscy ze Zdunowa w gminie Załuski stanowią jedyną w powiecie plońskim rodzinę zastępczą zawodową. Małżeństwo obecnie opiekuje się roczną dziewczynką, ale ma plany na przyszłość związane z powstaniem docelowo Rodzinnego Domu Dziecka. Aby tak się stało, para zamierza wyremontować i rozbudować swój dom, ale na to potrzeba funduszy. Na stonie zrzutka.pl ruszyła akcja wsparcia finansowego rodziny.

(...) Moja córka z zięciem od pięciu lat stanowi rodzinę zastępczą zawodową. Pod swoją opieką mieli już piątkę dzieci, w chwili obecnej opiekują się roczną dziewczynką (są w ciągłej gotowości, aby przyjąć kolejnych podopiecznych). Małżeństwem są od siedmiu lat, nie mają własnych dzieci, są w toku procedury adopcyjnej. Potrzebny jest remont domu, dostosowanie warunków mieszkaniowych dla większej ilości dzieci, gdyż docelowo chcą przekształcić się w Rodzinny Dom Dziecka. Jest to jedyna rodzina zastępcza zawodowa w powiecie płońskim. Potrzebują naszego wsparcia, żeby dalej pomagać. Dobro dzieci to wspólny cel społeczeństwa! Mają bardzo dobre serca, wrażliwe na krzywdę dzieci. Wiele sił i czasu poświęcają temu, aby wyprowadzić dzieci z wszelkich traum, chorób i lęków. Pomóżmy im wspólnie! Bardzo proszę o wsparcie mojej inicjatywy :-) (...) - czytamy na ''zrzutce". 

- Potrzebujemy wsparcia i pomocy. Z racji tego, że nie ma innych chętnych do podjęcia się tej funkcji, nie chcemy, aby nadszedł moment, kiedy zabraknie miejsca w rodzinnej pieczy zastępczej dla jakiegoś dziecka w powiecie - mówi naszej redakcji Natalia Aleksandrowska. - Chcielibyśmy przysposobić strych na część mieszkalną. Dobro dziecka jest wspólnym celem społeczeństwa. Pamiętajmy o tym. Zapraszamy do współpracy i kontaktu instytucje powiatu i firmy prywatne. Niech to będzie nasze wspólne dzieło! - dodaje mieszkanka gm. Załuski. 

Nie tak dawno informowaliśmy o dużo większych pieniądzach dla zawodowych rodzin zastępczych, taką decyzję podjęli powiatowi radni. Uchwała o podniesieniu wysokości wynagrodzenia rodziny zastępczej zawodowej, prowadzącego rodzinny dom dziecka oraz rodziny zastępczej zawodowej, pełniącej funkcję pogotowia opiekuńczego wskazuje na kwotę nie niższa niż 4500 zł miesięcznie (brutto). Czy to okaże się zachętą dla innych, czas pokaże. Na razie państwo Aleksandrowcy dziękują m.in. ze tę decyzję naszym powiatowym samorządowcom: - Otrzymujemy wiele wsparcia od Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie na czele z dyrektor Agnieszką Piekarz oraz ze stronty starostwa i starosty Elżbiety Wiśniewskiej oraz Rady Powiatu Płońskieg , za co jesteśmy ogromnie wdzięczni - dodaje pani Natalia. 

Podajemy link do ogłoszonej zbiórki pieniędzy: https://zrzutka.pl/xam2rd

[ZT]4376[/ZT]

 

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

GośćGość

8 2

B.ładny dom,może zamiast zdejmować dach i nadstawiać do góry za 120tys.,postawić drugi obok,polecam projekt domu kropka ,koszt budowy ok.190tys.do zamieszkania.82m użytkowe, 07:16, 28.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rzerze

6 4

bla, bla, bla. A wy dajcie kasę ... 08:43, 30.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA