Zamknij
REKLAMA

Jest szansa na nowe miejsca pracy. Michałówek na oku dużej firmy budowlanej

10:47, 10.07.2019 | Dawid Ziółkowski
REKLAMA
Skomentuj
5 lipca w Urzędzie Gminy Załuski odbyło się spotkanie, którego celem było omówienie planów inwestycyjnych w Michałówku [Foto: UG Załuski]

To może być świetna wiadomość dla mieszkańców Michałówka, gminy Załuski i całego powiatu płońskiego. Wójt Kamil Koprowski oraz prezes zarządu firmy Tasbud S.A. Bogdan Czapczuk podpisali list intencyjny, który jest wstępem do budowy zakładu pracy nawet dla 80 osób. 

Oprócz podpisania wspomnianego listu z przedstawicielami warszawskiej firmy (obecni byli prezes i wiceprezes), odbyło się spotkanie z mieszkańcami, podczas którego strony przedstawiły szereg korzyści jakie niesie ze sobą powstanie tak dużego zakładu pracy. Firma ma produkować w Michałówku tzw. prefabrykaty, czyli gotowe betonowe elementy montażowe, które znacznie przyspieszają proces budowy, a są to np. płyty stropowe czy bloczki fundamentowe. Wiceprezes Tasbudu, Andrzej Czapczuk ocenił, że rynek prefabrykatów cały czas się rozwija, ponieważ są to materiały obniżające zarówno czas potrzebny na stworzenie budynku, jak i koszty budowy. Elementy produkowane w Gminie Załuski mają trafiać zarówno do krajowych oddziałów spółki, jak i poza granice naszego kraju. 

Fabryka zostanie zlokalizowana w sąsiedztwie krajowej „siódemki”, na otoczonej lasem działce. To właśnie odległość od ekspresówki i perspektywa powstania dwóch węzłów podczas procesu jej przebudowy były najpoważniejszymi argumentami do wybrania tego właśnie miejsca przez inwestora. Na działce ma powstać hala główna, z możliwością rozbudowania, pomieszczenia biurowe i oczyszczalnia ścieków. Spółka planuje także wybudować własne ujęcie wody. Zgodnie z zapisami zawartymi w liście intencyjnym Tasbud zapewnił, że przy budowie fabryki pierwszeństwo przy dostarczaniu materiałów budowlanych, instalacyjnych i wyposażeniowych będą miały lokalne firmy, oczywiście pod warunkiem zachowania jakości i konkurencyjności oferowanych cen za swoje produkty.

Inwestor oświadczył również, że stworzy mieszkańcom gminy możliwości podjęcia pracy w fabryce. W pierwszym etapie swojej działalności spółka ma zatrudniać od 70 do 80 osób, następnie będzie to około 40-50 osób. Budowa ma ruszyć na początku 2020 roku, zaś otwarcie planowane jest na ostatni kwartał 2021 roku.

Tasbud S.A. działa na rynku budowlanym już od 1985 roku – firma zajmuje się zarówno projektowaniem, jak i realizacją dużych inwestycji budowlanych – zarówno o przeznaczeniu mieszkalnym, jak i przemysłowym. W tej chwili tylko w samej stolicy realizuje ponad 20 inwestycji o różnym przeznaczeniu. Spółka ze swoją działalnością wyszła również poza granice Polski – realizuje budowy w Skandynawii, Wielkiej Brytanii czy Afryce. 

Miłe, a zarazem ważne spotkanie dla Gminy Załuski. Zawsze mówiłem, że dla rozwoju Gminy niezbędny jest rozwój budownictwa mieszkaniowego oraz powstawanie nowych przedsiębiorstw produkcyjnych. Nowi mieszkańcy i nowi przedsiębiorcy to nowe miejsca pracy, nowe dochody podatkowe dla gminy, to także szansa dla lokalnych przedsiębiorców na dalszy rozwój. Dlatego bardzo cieszę się, że dzięki naszym wspólnym wysiłkom udało nam się zbudować dobry klimat dla dalszego rozwoju Gminy Załuski. Dzisiejszy list intencyjny i owocne spotkanie to dobry przykład, że w Naszej Gminie zaczyna dziać się dobrze – napisał na swoim facebookowym profilu wójt gminy Załuski - Kamil Koprowski. 

(Dawid Ziółkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

NiebywałeNiebywałe

2 3

I co mieszkańcy zgodzili się na taki uciążliwy zakład ? 16:26, 10.07.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

TomTom

1 0

A ja tam ufam, że nie będzie problemów. Z resztą Pan wójt firmuję inwestycje swoim nazwiskiem więc z pewnością przeanalizował ewentualne zagrożenia. W razie problemów mieszkańcy mu podziękują. 10:25, 13.07.2019


CiekawyCiekawy

1 0

A czemu uciążliwy? Podobno gmina Płońsk też była w sferze zainteresowań. W końcu zaczyna coś się dziać w Załuskach. Wcześniej były tylko obietnice. 23:13, 14.07.2019


REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone