Zamknij
REKLAMA

W Załuskach dopłacą do sterylizacji zwierząt

11:14, 11.05.2019 | za www.zaluski.pl, www.niechcianeizapomniane.org/sterylizacje dodał D. Ziółkowski
REKLAMA
Skomentuj
[foto: Szczecinek.com]

Kwestia bezdomności psów i kotów w powiecie płońskim staje się coraz większym problemem. Jego źródłem jest przede wszystkim niekontrolowany rozrost populacji psów czy kotów w gospodarstwach domowych. By go zahamować, władze Gminy Załuski wyszły z inicjatywą dotowania sterylizacji. 

Wójt Kamil Koprowski podpisał zarządzenie regulujące zasady dofinansowywania zabiegów sterylizujących dla psów i kotów na terenie całej gminy do końca 2019 roku. Przyjęty regulamin przewiduje, iż Urząd Gminy dofinansuje 50% kosztów wykonania każdego zabiegu sterylizacji lub kastracji psa czy kota, o ile jego jednorazowy koszt nie przekroczy 100 zł brutto. Pozostałą część, na podstawie wystawionego przez lekarza weterynarii rachunku bądź faktury, będzie dopłacać właściciel. 

Decyzja gminnych władz determinowana jest przede wszystkim chęcią ograniczenia często niekontrolowanego rozrostu populacji psów i kotów w gospodarstwach domowych, co z kolei prowadzi do stale powiększającego się problemu bezdomności zwierząt domowych, a także edukowanie i promowanie właściwych postaw i zachowań w stosunku do posiadanych psów czy kotów. Wielokrotnie niechciane szczeniaki bądź kocięta są po prostu wyrzucane przez właścicieli, o czym niestety można usłyszeć coraz częściej. Na temat sterylizacji powstało już wiele mitów, jednak jest to zabieg mający nie tylko zapobiegać pojawieniu się niechcianych szczeniąt/kociąt, ale również wykluczający ryzyko poważnych chorób u naszych pupili. Nie jest także prawdą, że każda suczka/kotka przynajmniej raz w swoim życiu musi mieć młode „dla zdrowia”. Nie udowodniono żadnych różnic w psychicznej i fizycznej kondycji między samicami które rodziły, a tymi które nie rodziły. 

Beneficjentami dofinansowania mogą być osoby fizyczne mieszkające na terenie gminy Załuski, zaś warunkiem skorzystania z pomocy jest złożenie w Urzędzie Gminy prawidłowo wypełnionego wniosku wraz z załącznikiem. Jedna osoba w ciągu roku kalendarzowego może ubiegać się o dofinansowanie sterylizacji bądź kastracji jednego zwierzęcia. O kolejności wykonywanych zabiegów będzie decydować data złożenia wniosku. 

(za www.zaluski.pl, www.niechcianeizapomniane.org/sterylizacje dodał D. Ziółkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

:(:(

1 0

Problem bezdomności psów i kotów będzie ,(kto by się za kotem uganiał albo sprawdzał gdzie mieszka taki za opiekowany- bezdomny, co innego pies, psa się sprawdza z donosu albo z nadmiaru czasu pracy) łatwiej jest ściągać pieniądze przez straż miejską, tylko niech wezmą pod uwagę , że często psy w ogrodzeniu zadbane to psy po przejściach z ranami szyi, wyrzucone z samochodu i za opiekowane z dobrego serca. Więc jaki sens jest płacenie za posiadanie psa i to jest odpowiedź dlaczego tak wiele zwierząt jest bezdomnych. Nie ma w nas miłości już do nich. Bo nie dość że karmimy, sprzątamy, szczepimy itp to jeszcze każą nam płacić za nie do urzędu, popukajcie się w głowy MATERIALIŚCI skończeni. Za psy które stają się uratowanymi nie powinno się płacić , bo kto nam ludziom z dobrym sercem płaci za ratunek tych zwierząt. Jak dzieci mają uczyć się miłości do zwierząt jak słyszą narzekanie rodziców , że teraz muszą płacić abo sfrustrowanych dziadków :oddajcie do schroniska , za naszych czasów psy były w gospodarstwie domowym a nie było MATERIALISTÓW. (a tu się akcje robi banery się po wyborach zbiera na psie budy w schroniskach a wystarczy użyć rozumu i serca a nie się foto-wać w jakiej to ja akcji wielkiej brałem-łam udział. 12:47, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone