Zamknij
REKLAMA

Nowa kaplica na terenie modlińskiego lotniska. - To strefa wyciszenia i modlitwy - mówi biskup płocki

10:32, 09.09.2020 | za info Wirtualny Nowy Dwór dodał DT
Skomentuj Msza św. w nowej kaplicy Matki Bożej Loretańskiej [Foto: wirtualnynowydwor.pl]
REKLAMA

We wtorek na lotnisku Warszawa – Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się uroczystość poświęcenia nowej kaplicy pw. Matki Bożej Loretańskiej. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ordynariusz diecezji płockiej biskup Piotr Libera.

Z powodu remontu prowadzonego na terenie terminala, przeniesiono w nowe miejsce kaplicę ekumeniczną. Staraniem pracowników, po zamknięciu kaplicy i przebudową pomieszczeń, udało się znaleźć miejsce na kaplicę. Aby poświęcić nową kaplicę, na lotnisko przyjechał biskup diecezji płockiej Piotr Libera, który celebrował Mszę św.

 – Ludzie, którzy udają się w podróż statkami powietrznymi, odczuwają niepokój duszy w sercu. Jest u nich pragnienie wyciszenia się i modlitwy. Często widząc osobę w koloratce czy sutannie, pasażerowie proszą o rozmowę. Dobrze, że taka kaplica jest na terenie modlińskiego lotniska. Jest to taka strefa wyciszenia i modlitwy. Kaplicą opiekują się ojcowie kapucyni z Zakroczymia. To sami pracownicy lotniska prosili, aby to zakonnicy z pobliskiego klasztoru sprawowali tutaj posługę – mówił redakcji serwisu Wirtualny Nowy Dwór biskup płocki.

W Mszy św., sprawowanej przez płockiego ordynariusza, wzięli udział również kapłani z Modlina Starego, Modlina Twierdzy i Pomiechowa oraz opiekujący się kaplicą zakroczymscy kapucyni. W nabożeństwie wziął udział również proboszcz parafii prawosławnej św. Aleksandry w Stanisławowie ks. Andrzej Bołbot, który również odmówił modlitwę na poświęcenie kaplicy.

Msza święta odprawiana jest w każdą niedzielę o godzinie 17. Nabożeństwo sprawują kapłani z zakroczymskiego klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów.

– Już od ponad roku posługujemy na modlińskim lotnisku. W klasztorze w Zakroczymiu jest nas 7 kapłanów, więc jest nam łatwiej niż kapłanowi diecezjalnemu, który ma jeszcze parafię na swoich barkach. W większości na eucharystię przychodzą pracownicy lotniska, ale zdarzają się i pasażerowie. Próbujemy każdemu posługiwać w zależności od możliwości – mówi o. Wojciech Sugier, gwardian zakroczymskiego klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów.

(za info Wirtualny Nowy Dwór dodał DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA