Zamknij
REKLAMA

W najbliższą niedzielę, od godziny 5 rusza handel na dużym targowisku w Płońsku

13:57, 04.06.2020 | REDAKCJA
Skomentuj W pierwszą niedzielę czerwca płoński targ otworzy się dla handlarzy i kupujących [Foto: UM Płońsk]
REKLAMA

Ratusz potwierdza, że płoński targ zostanie otwarty dla kupców i klientów, skoro świt, 7 czerwca. Pamiętajcie, aby zabrać ze sobą maseczki ochronne, bez nich nie wejdziecie na teren targowiska. O zasadach postępowania w przypadku obecności na targu mówi dr Krzysztof Bielski, szef Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płońsku.

Jak powiedział w czwartek redakcji PwS Filip Przedpełski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Płońsku, handel przy ulicy Pułtuskiej będzie odbywał się w zasadzie w miarę normalnie, z tą różnicą, że sprzedających jak i kupujących będzie obowiązywało przestrzeganie reguł sanitarnych: noszenie maseczek oraz zachowanie dystansu. - Pracownicy targowiska, jak i strażnicy miejscy nie będą wpuszczali ludzi bez maseczek - mówi Filip Przedpełski, który przypomina, że zgodnie z nowym rozporządzeniem - jedna osoba może przebywać na 4 mkw.

Obawiamy się, że zachowanie wymaganych odległości może nie być łatwe przy kilku tysiącach ludzi odwiedzających płoński targ, choć być może, z obawy przed trwającą epidemią, frekwencja znacząco spadnie, zobaczymy.

- Bardzo proszę wszystkie osoby, które przyjdą na targ, aby czytały regulamin i zapoznały się ze zmianami obowiązującymi od 7 czerwca.  Przygotowujemy się do obsługi targowiska poprzez zwiększenie liczby osób, które będą dbały o porządek i kierowały ruchem. Apelujemy o rozwagę i  spokój, a przede wszystkim przestrzeganie przepisów - mówi burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.

1. Osoby przebywające na terenie targowiska mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego.
2. Osoby przebywające na targowisku muszą zachować od siebie bezpieczną odległość co najmniej 2 metrów.
3. Sprzedawca jest zobowiązany do kontrolowania ilości osób przebywających przy jego stoisku oraz dbania o zachowanie odległości.
4. Osoby przebywające w miejscu sprzedaży na straganie lub targowisku są obowiązane nosić podczas zakupów towarów lub usług rękawiczki jednorazowe  lub stosować środki do dezynfekcji rąk.
5. Zabrania się wchodzenia i przebywania na terenie targowiska osobom wykazującym infekcje dróg oddechowych lub o podwyższonej temperaturze ciała.
6. Miejsce, w którym sprzedający może prowadzić handel na targowisku wskazuje osoba upoważniona przez zarządcę targowiska.
7. Zarządzający targowiskiem udostępni środki do dezynfekcji rąk dla sprzedawców i robiących zakupy. Płyn jest dostępny u obsługi targowiska.
8. W ogródku gastronomicznym, w którym prowadzona jest działalność klienci zobowiązani są do zakrywania ust i nosa, do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje.
9. Zarządzający targowiskiem może nie wpuścić na targowisko osoby sprzedającej lub kupującego, jeśli to będzie naruszało powyższe zasady.

Poniżej inspektor sanitarny Krzysztof Bielski, który rozmawiał z redaktorem Łukaszem Wielechowskim.

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (7)

Nn.Nn.

7 9

Nareszcie! 19:41, 04.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hahahaha

8 8

Co niektórzy to czekają na otwarcie tej płońskiej ,,galerii,,. Okropność i chłam.👎 19:59, 04.06.2020


Maseczki Maseczki

8 6

Ta... Teraz ludzie to bez maseczek i do sklepow i do aptek i nikt im nawet uwagi nie zwróci. 06:41, 05.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZenaZena

5 6

Załóż sobie durszlak na mózg i chroń się przed deszczem 10:12, 05.06.2020


AnonimAnonim

5 8

Nowe przepisy mówią że w terenie otwartym można przebywać bez maseczek a rynek w Płonsku należy właśnie do przestrzeni otwartej. A druga uwaga.. Chodzi o lokal gastronomiczny, jak można spożyć napój lub posiłek w maseczce? Zasady zasadami ale róbcie to z głową. 08:58, 05.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KożuchKożuch

1 8

2. Osoby przebywające na targowisku muszą zachować od siebie bezpieczną odległość co najmniej 2 metrów.- Ja rzucam 17,57 zł, sprzedawca łapie i odrzuca mi łubiankę truskawek precyzyjnie do koszyczka.
Punkt 4, zabieram flaszkę wódki, oczywiście do dezynfekcji. Punkt 8 jest najweselszy. Stwierdza on, że ów podstępny wirus nie atakuje siedzących przy stoliku, tylko ewentualnie podczas ich przemieszczania się. Kto nadal wierzy w pandemię, powinien natychmiast udać się lekarza od braku szarych komórek. 14:18, 05.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xx

7 0

Wczorajszy targ to masakra. 99% ludzi bez maseczek (nawet straż miejska). Tłok i przepychanie. Ot i cały regulamin. 08:33, 08.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA