Zamknij
REKLAMA

Dobra wiadomość dla niepełnosprawnych z terenu naszego powiatu

08:45, 31.07.2019 | za info Starostwa Powiatowego w Płońsku
REKLAMA
Skomentuj
Podpisywanie umowy przez starostę Elżbietę Wiśniewską i wicestarostę Krzysztofa Wrzesińskiego na zakup auta na potrzeby osób niepełnosprawnych

W Warszawie w siedzibie PFRON-u starostowie powiatu płońskiego podpisali umowę na zakup 9-osobowego busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. 

Samochód będzie przeznaczony dla niepełnosprawnych, które korzystają z rehabilitacji społecznej i zawodowej w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Płońsku, prowadzonym przez Caritas Diecezji Płockiej. Pojazd dla części uczestników warsztatu terapii zajęciowej jest jedynym i bardzo ważnym środkiem pozwalającym na korzystanie z proponowanych przez placówkę form wsparcia. 

Planowane auto to volkswagen t6 caravelle. Kwota dofinansowania przez PFRON wynosi 80 tysięcy złotych, pozostałą sumę - 84 tysiące złotych - pokryje Caritas Diecezji Płockiej.

- Samochód dla osób niepełnosprawnych to konkretna propozycja powiatu, którą należy rozpatrywać szerzej, nie tylko w kwestii transportu mieszkańców. To forma zapobiegania wykluczeniu ze względu na ograniczenia ruchowe i szansa na wyjście z domu i pełne korzystanie z usług społecznych i zdrowotnych - stwierdza wicestarosta płoński Krzysztof Wrzesiński.

REKLAMA
(za info Starostwa Powiatowego w Płońsku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone