Zamknij
REKLAMA

Nie ma szans, aby budowa nowej ''siódemki" na odcinku Mława - Strzegowo ruszyła w czerwcu

10:54, 05.06.2019 | za bip.mazowieckie.pl i naszamlawa.pl
Skomentuj [Foto: GDDKiA/Zdjęcie ilustracyjne]
REKLAMA

Opóźnia się wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: „Budowa drogi S7 Olsztynek (S51) – Płońsk (S10) na odcinku Mława – Strzegowo – Zadanie II”. A to dlatego, że przepisy nakazują ponowną ocenę oddziaływania inwestycji na środowisko. 

Ocena, jak podaje serwis ''Nasza Mława", musi zostać ponownie wykonana, ponieważ 14 lutego 2019 r. pełnomocnik inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, złożył ostateczną korektę wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej z dnia 19 marca 2018 r. Wniosek pierwotny dotyczył w znacznej części innych działek w projektowanym pasie drogowym, do przejęcia pod inwestycję.

Przypomnijmy, że organem administracji właściwym do wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla jest Wojewoda Mazowiecki, zaś organem właściwym do wydania postanowienia w sprawie uzgodnienia warunków realizacji przedsięwzięcia jest Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie.

Od 4 czerwca do 3 lipca wojewoda czeka na złożenie uwag i wniosków, które, jak czytamy w obwieszczeniu, zostaną rozpatrzone przez RDOŚ przed uzgodnieniem warunków realizacji przedmiotowego przedsięwzięcia. Jeśli dojdzie do uzgodnienia owych warunków, wtedy wojewoda wyda decyzję na realizację niecierpliwie wyczekiwanej inwestycji. A na to przyjdzie nam jeszcze poczeka, oby tylko do lipca. 

Wojewoda informuje o możliwości zapoznania się z niezbędną dokumentacją sprawy, możliwości składania uwag i wniosków w formie pisemnej, elektronicznej i ustnej do protokołu, w terminie od 4 czerwca 2019 r. do 3 lipca 2019 r. w Wydziale Infrastruktury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie (Pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa, Punkt Obsługi Klienta pokój nr 7 pon. - pt. w godz. 8.00-16.00).

(za bip.mazowieckie.pl i naszamlawa.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Roksana Roksana

0 5

I bardzo dobrze bo tej całej przebudowie drogi nr 7 byśmy nie mieli dojazdu rowerem do Glinojecka 12:12, 05.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Nicki Nicki

4 0

Roksana słońce ale ty *%#)!& jesteś:) Rowerem po 7 dosuwać ;) 14:32, 05.06.2019


REKLAMA