Zamknij
REKLAMA

Trzej księża z ''Maksymiliana" wkrótce zmienią parafię

16:58, 24.05.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
Ksiądz Radosław Dąbrowski (na pierwszym planie) pod koniec wakacji będzie już wikariuszem w Zegrzu [Foto: Redakcja/Archiwum]

W końcówce maja Kuria Diecezji Płockiej ogłosiła zmiany dotyczące duszpasterstwa parafialnego. Zobaczcie, którzy księża opuszczają powiat płoński. Zmiany wikariuszowskie zaczynają obowiązywać od 22 sierpnia br. Największe roszady czekają Parafię pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. 

Ksiądz Radosław Dąbrowski w płońskiej parafii był od 2015 roku. Jak dowiadujemy się, został mianowany wikariuszem Parafii pw. św. Antoniego w Zegrzu, z siedzibą w Woli Kiełpińskiej. Ksiądz Robert Kępczyński w Płońsku pojawił się w 2017 roku. Ma przenieść się do Parafii pw. św. Antoniego w Żurominie. Z kolei ks. Andrzej Żywiałowski, który posługę kapłańską pełnił w naszej parafii już od 6 lat, przechodzi do Parafii pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu. 

Do Parafii pw. św. M. Kolbego przyjdą za to: ks. Paweł Kowalski, dotychczasowy wikariusz Parafii pw. św. Marcina w Zielonej k. Mławy oraz ks. Wojciech Czajkowski, który był do tej pory wikariusz w pułtuskiej parafii. 

W pozostałych płońskich parafiach zmian na ten czas nie przewidziano. 

Z Parafią pw. św. Anny w Nowym Mieście pożegna się ks. Paweł Szymański, który został oddelegowany do pracy w Parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku. Z kolei do Nowego Miast trafi ks. Jarosław Kowalczyk, dotychczasowy wikariusz w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie.

Zmiany nastąpią również w Raciążu, w Parafii pw. św. Wojciecha. Odchodzą z niej: ks. Wojciech Nikodymczuk (przechodzi do Sońska) oraz ks. Rafał Kabelis, który będzie pracował w parafii w Szreńsku. W Raciążu pojawią się za nich: ks. Łukasz Gach, dotychczasowy wikariusz Parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu i ks. Grzegorz Sieczka z Parafii pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu nad Drwęcą.

Ks. Piotr Orliński dotychczasowy wikariusz Parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Uniecku trafi do mławskiej parafii. 

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

OooOoo

7 6

Nie jest to info dnia? 21:46, 24.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WiernyWierny

9 7

Co tak u nich nerwowo sie zrobilo??? 05:06, 25.05.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Co rokuCo roku

7 5

Co roku, podjudzaczu, w czerwcu, a potem w sierpniu , są zmiany kadrowe w parafiach. Gdzie tu nerwowość? Idź się leczyć, bo chyba masz coś z głową. 16:12, 25.05.2019


Fachowiec tełologFachowiec tełolog

5 5

Juz tak nie bron "co roku" tych swoich przytulaczy!!!:-))) 06:06, 26.05.2019


ŻALŻAL

16 4

Bardzo szkoda, że przenoszą ks. Radosława. Bardzo zaangażowany w pracę:) Sympatyczny, lubiany i do tego wygłaszał konkretne i mądre kazania. 16:34, 25.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Ważne? Ważne?

1 3

Dla mnie nie 09:31, 28.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone