Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
09:15, 22.10.2021
Z Kamilem Koprowski, wójtem gminy Załuski, rozmawialiśmy o gminnym sporcie: nowym klubie kolarskim, miejscowych tenisistach, perspektywicznych, młodych zawodnikach, sportowej bazie oraz o najbliższym derbowym starciu Korony z Guminem.
6
09:23, 18.10.2021
93 do 38 tak rozłożyły się głosy w niedzielnych wyborach do gminnej rady między Pawłem Arentowiczem a Jackiem Sokołowskim, na korzyść tego pierwszego.
3
08:36, 18.10.2021
Burmistrz Miasta i Gminy Sochocin odmówił wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanej inwestycji budowy chlewni w Żelechach z powodu niezgodności lokalizacji przedsięwzięcia z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Okoliczni mieszkańcy nie kryją zadowolenia, choć inwestorowi przysługuje jeszcze odwołanie.
3
09:02, 15.10.2021
Pani Bogumiła pochodzi z Milewa i jest nauczycielką w Szkole Podstawowej w Smardzewie. Przez lata pomagała swoim wychowankom w szkolnych sprawach, a dziś sama - ze względu na chorobę - potrzebuje wsparcia, wsparcia finansowego. Potrzebne są pieniądze na drogi lek.
15:22, 12.10.2021
Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało rankingi z zakresu wydatków na inwestycje w poszczególnych samorządach na terenie całego kraju. Biorąc pod uwagę tylko powiat płoński, liderem na tym polu jest Nowe Miasto.
REKLAMA
09:43, 12.10.2021
Gmina Zakroczym w tej chwili ma trzy autokary, z czego jeden ze względu na wiek i przejechane kilometry, wymagał częstych remontów i dużego wkładu finansowego. Teraz, dzięki decyzji mieszkańców, którzy na zebraniach sołeckich jednogłośnie poparli pomysł burmistrza oraz radnych, na drogi gminne wyjedzie autobus.
08:49, 09.10.2021
W piątek w szpitalu w Nowym Dworze Maz. uruchomiono nową pracownię tomografii komputerowej z nowoczesnym urządzeniem. Badania na nowym sprzęcie skrócą się do kilkunastu sekund, co pozwoli uchronić pacjentów przed szkodliwym promieniowaniem oraz wpłynie na szybką diagnostykę i wdrażane leczenie.
19:50, 08.10.2021
Rok temu na naszym portalu, w artykule pt.: ''Dołóż cegiełkę do ich boiska marzeń...'', zaapelowaliśmy o wsparcie inicjatywy Fundacji Formika Dzieciom, która zorganizowała zbiórkę pieniędzy na nowe boisko dla jonieckiego Ośrodka. Jak pokazał ten przykład, marzenia jednak się spełniają :-)
12
17:03, 08.10.2021
- Cieszę się bardzo, że dwa złożone przez nas wnioski uzyskały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Poprawa stanu dróg powiatowych dla obecnego Zarządu Powiatu jest priorytetem, dlatego sięgamy po wszelkie możliwe programy umożliwiające pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na inwestycje drogowe - mówi wicestarosta Krzysztof Wrzesiński.
20:38, 04.10.2021
Jak poinformowała w poniedziałek PAP zastępca Prokuratora Rejonowego w Pułtusku Monika Kosińska-Kaim, na ciele kobiety i dziecka nie ujawniono żadnych zewnętrznych obrażeń.
REKLAMA
14:19, 04.10.2021
To była bogata w wydarzenia sobota w gminie Dzierzążnia. W Podmarszczynie świętowano Gminny Dzień Strażaka, a do tego oficjalnie otworzono wyremontowaną wiejską świetlicę, w której spotykać będą się m.in. członkowie tamtejszego, uruchomionego właśnie Klubu Senior +. 
3
12:33, 04.10.2021
Mroczna legenda opuszczonego domu w Proboszczewicach, niewielkiej miejscowości położonej na północ od Płocka, naznaczona jest historią tragicznego morderstwa. Krążą pogłoski, że ponad 40 lat temu doszło tam do zabójstwa kobiety i jej dziecka. Rzekomym sprawcą okazać się miał ojciec rodziny, który po wykonaniu wyroku śmierci, popełnić miał samobójstwo na strychu rzeczonego domu. Czy duchy przeszłości wciąż nawiedzają to miejsce? Postanowiła sprawdzić to ekipa badająca zjawiska paranormalne - Mystery Hunters.
11:05, 04.10.2021
W ubiegłą sobotę w raciąskim MCKSiR odbyła się wyjątkowa impreza – piknik charytatywny dla Kubusia Jagodzińskiego. Impreza odbyła się pod hasłem „Armia Walecznego Kubusia”, a cel był jeden – zebrać jak najwięcej pieniędzy, by pomóc choremu chłopczykowi.
12:08, 02.10.2021
"Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie potwierdzili, że wyłowione ciało, to zwłoki małego dziecka" - powiedziała sierż. Soból. "Niedługo później, trzy kilometry dalej od miejsca wyłowienia ciała dziecka, odnaleziono ciało kobiety" - poinformowała. "Trwa ustalenie tożsamości tych osób" - zaznaczyła.
14:44, 29.09.2021
We wtorek wójt Gminy Nowe Miasto Sławomir Zalewski oraz prezes tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej Edward Zakrzewski podpisali umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Warszawie oraz Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie na dofinansowanie zadania usuwania i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest z terenu nowomiejskiej gminy oraz zakupu nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego na potrzeby miejscowej OSP. Na temat strażackiego sprzętu, który wkrótce zasili jednostkę, wypowiedział się dla nas wójt Sławomir Zalewski.
REKLAMA
REKLAMA