Zamknij
REKLAMA

Bardzo dobre informacje z Czerwińska. Asfaltowe drogi zamiast kurzu. Kilka miejscowości z nowymi drogami

Łukasz Wielechowski Łukasz Wielechowski 08.43, 28.03.2022 Ł.W. Aktualizacja: 14.56, 30.03.2022
Skomentuj - Strasznie z takiej drogi kurzy się, co przeszkadza nam normalnie funkcjonować - podkreślają mieszkańcy
REKLAMA

Mieszkańcy kilku miejscowości w gminie Czerwińsk nad Wisłą doczekają się w końcu asfaltowych dróg. Urząd miasta i gminy podpisał już umowę z wykonawcą, który na realizację zadania ma trzy lata. 

Obecny stan dróg jest kiepski. Często tworzą się doły, a w okresie jesiennym błoto. Równanie i osuszanie dróg generowało koszty, a efekty były krótkotrwałe. Mieszkańcy w okresie wiosenno-letnim borykają się z drogowym kurzem, przez który nie mogą nawet przewietrzyć domów.

– Po każdym przejechaniu auta, za samochodem unosił się tuman kurzu. Otworzenie okna latem graniczyło z cudem, zresztą jak widać większość posesji jest usytuowana tuż przy drodze

- stwierdza Małgorzata Tomaszewska, sołtys Karnkowa w gminie Czerwińsk. 

[ZT]9916[/ZT]

Problemy mieszkańców Karnkowa oraz pięciu innych miejscowości wkrótce skończą się. Dzięki rekordowemu dofinansowaniu, jakie Gminie udało się pozyskać w ramach programu rządowego ''Polski Ład'', drogi zostaną wyasfaltowane. Do Gminy na ten cel z budżetu państwa trafiło ponad 9 milionów złotych.

– 36 miesięcy to jest cały termin na wykonanie tego zadania, powstanie kilka bardzo ważnych strategicznie dróg. I powiem, że takiego wsparcia i takiego zadania jeszcze nie realizowaliśmy - przyznaje Marcin Gortat, burmistrz miasta i gminy Czerwińska nad Wisłą. 

Firma, która wygrała przetarg, musi najpierw wykonać i przedstawić projekt, a następnie przeprowadzi prace drogowe.

– W ramach prac zostanie wykonana nawierzchnia asfaltowa w sześciu miejscowościach na terenie miasta i gminy Czerwińsk nad Wisłą. Zostaną zrobione pobocza i zostanie wykonane oznakowanie

- stwierdza Andrzej Krzemiński z wydziału inwestycji i infrastruktury Urzędu Miasta i Gminy w Czerwińsku nad Wisłą.

Gmina w ramach prac przebuduje również ulice na terenie Czerwińska oraz drogi gminne: Stare Radzikowo-Kuchary, Skotniki oraz Grodziec–Kuchary-Skotniki.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%