Zamknij
REKLAMA

Strażacy-ochotnicy z nowoczesnym i niezbędnym sprzętem

10.21, 10.01.2023 RED Aktualizacja: 11.53, 10.01.2023
Skomentuj Strażacy ochotnicy ze Starego Radzikowa w gminie Czerwińsk zyskali nowy sprzęt
REKLAMA

W jednostce w Starym Radzikowie (gmina Czerwińsk) w gotowości jest 18 przeszkolonych strażaków-ochotników. Otrzymali oni właśnie sprzęt, który będzie wykorzystywany w akcjach ratujących życie i mienie mieszkańców gminy oraz powiatu płońskiego. To między innymi piła motorowa, elektronarzędzia czy dyski świetlne. W przekazaniu sprzętu uczestniczył wiceminister Jacek Ozdoba.  

Sprzęt o wartości 34 tys. zł zakupiono dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości – 30 000 zł, funduszom Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą – 1 000 zł i pieniądzom OSP Stare Radzikowo – 3 000 zł.

Ministerstwo Sprawiedliwości na zakup sprzętu o wartości blisko 40 tysięcy złotych przeznaczyło 34 tysiące, reszta to fundusze własne strażaków z Radzikowa.

- Sprzęt ten pomoże przy zabezpieczeniu zdarzeń drogowych, bowiem jesteśmy dysponowani nie tylko do pożarów, ale i zdarzeń komunikacyjnych, m.in. na drodze nr 62, która przebiega przez gminę Czerwińsk. Cieszy nas każdy pozyskany sprzęt, ponieważ sami nie jesteśmy w stanie go sobie kupić

- przyznaje Paweł Chludziński z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Radzikowie.   

- To jest sprzęt, który będzie wykorzystywany typowo do ratownictwa techniczno-drogowego. Jednostka w Radzikowie w ostatnich latach dość mocno została zaopatrzona w sprzęt, m.in. w nowy, średni pojazd - bardzo dobrze wyposażony, quada wykorzystywanego m.in. do poszukiwań osób w trudnym terenie. Ten sprzęt zakupiono z dotacji Ministerstwa Sprawiedliwości, z Funduszu Osób Pokrzywdzonych. Mam nadzieję, że będzie długie lata służył tej jednostce, również ratując często życie i zdrowie - stwierdza Marcin Gortat, burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą. - Jesteśmy dosyć mocno oddaleni od Państwowej Straży Pożarnej i często nasi ochotnicy dojeżdżają pierwsi na akcję. To oni muszą być bardzo dobrze wyposażeni, wyszkoleni i przygotowani do tego, żeby prowadzić działania bojowe o absolutnie bardzo dużym spektrum i zakresie działań - dodaje. 

(RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%