Zamknij
REKLAMA

Nowe Miasto: taniej, jaśniej i bezpieczniej. Oświetlenie do wymiany

09:01, 27.05.2022 | RED
Skomentuj [fot.: Redakcja/Zdjęcie ilustracyjne]
REKLAMA

Dobra wiadomość z gminy Nowe Miasto, gdzie wymienione zostaną uliczne lampy. Będzie jaśniej, taniej, a co najważniejsze bezpieczniej. Najpierw wymienione będą wszystkie oprawy na terenie miasta Nowe Miasto oraz jednego sołectwa, w kolejnych latach w pozostałych miejscowościach. Urząd nie wyda na to ani grosza, cały koszt zakupu i wymiany pokryje państwowa spółka odpowiedzialna za oświetlenie całej gminy.

[ZT]10192[/ZT]

W tym roku wymienionych zostanie połowa starych opraw SOD-wych na nowoczesne LED-owe. Mieszkańcy różnicę zauważą w barwie światła. Do tej pory było ono koloru żółtego, po wymianie będzie białe, co zwiększy widoczność kierowcom, jak i pieszym.

– Oprawy zostaną zmienione w samym Nowym Mieście oraz we wsi Gawłowo - jest to początek wymiany opraw w naszym samorządzie. W tej chwili wymienionych zostanie blisko 300 opraw - stwierdza Sławomir Zalewski, burmistrz Miasta i Gminy Nowe Miasto.

W tej chwili za oświetlenie terenu gminy urząd płaci od 30 do 40 tysięcy złotych miesięcznie. Po wymianie rachunki za energię zużytą do oświetlenia zmaleją.

– Będzie to kilkanaście tysięcy w skali roku, które przeznaczymy na inne inwestycję - dodaje Natalia Pawęcka, podinspektor ds. inwestycji w Urzędzie Miasta i Gminy Nowe Miasto.

To nie koniec inwestycji w oświetlenie. Gmina pozyskała również dofinansowanie na doświetlenie skrzyżowań na swoim terenie.

– Dziewięć naszych sołectw otrzyma lampy solarne, cała inwestycja będzie kosztowała ponad 200 tysięcy - mówi burmistrz Sławomir Zalewski. 

Połowa tych kosztów zostanie pokryta z dotacji z budżetu sejmiku województwa mazowieckiego. Lampy solarne powstaną między innymi na terenie sołectw Henrykowo, Wólka Szczawińska czy Miszewo Wielkie.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MieszkańcyMieszkańcy

1 0

Panie Wójcie proszę zejść na ziemię, dosłownie i wyrzucicić z głowy myślenie które ktoś Panu zaserwował ze spółki energetycznej.
Bo taniej, to napewno nie będzie. Energia jeszcze bardziej pójdzie w górę i nawet wymiana na energooszczędne oprawy nic nie da - patrz przykład Płońska.
Jaśniej ? To kwestia wysoce sporna. Lampy sodowe dają bardziej wydajne światło i zbliżone do ciepłego naturalnego, światło LED jest światłem mdłym, zimnym.
Bezpieczniej ? To też wysoce dyskusyjny temat... Bandy wyrostków i w New City nie brakuje
Także proszę sobie przemyśleć te rzeczy... 12:08, 27.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NadiaNadia

0 0

Cześć panowie, mam na imie Nadia do Polski przyjechałam z Kijowa. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/nadia89 16:55, 31.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%