Zamknij
REKLAMA

Gmina Raciąż: co słychać na przebudowywanych drogach powiatowych?

11.06, 08.07.2022 RED Aktualizacja: 15.35, 08.07.2022
Skomentuj Droga Krzeczanowo-Kodłutowo po przebudowie [fot.: DZ]
REKLAMA

Pod lupę bierzemy dwie drogowe inwestycje prowadzone przez Powiat Płoński, znajdujące się na terenie gminy Raciąż. Jedna z nich obejmuje drogę, która śmiało może aspirować do miana najgorszych w okolicy, jednak już niebawem ten stan ulegnie zmianie. 

Do granicy powiatu nowym asfaltem 

Zaczynamy jednak od drogi nr 4639W Krzeczanowo – Kodłutowo, którą dojedziemy do granicy naszego powiatu z powiatem żuromińskim. Asfaltowa nawierzchnia wykonana na początku lat -90-tych dużymi fragmentami była w bardzo kiepskim stanie (przyczyniła się do tego choćby budowa nitki gazociągu Jamał-Europa i przewóz ciężkiego sprzętu) i wymagała modernizacji. Pierwszy etap jej przebudowy zrealizowano w październiku zeszłego roku, kiedy powstało około 700 metrów nowej nawierzchni. Utwardzono także pobocza i pogłębiono rowy, co przy obfitych wiosennych opadach okazało się bardzo pomocne. Część druga działań na tym odcinku rozpoczęła się pod koniec czerwca – pojawiło się około 670 metrów nowej drogi asfaltowej, a także podniesionych i utwardzonych poboczy. W sumie przebudowa objęła odcinek o długości 1370 metrów. 

Prace w miejscowości Pólka-Raciąż

Droga w Żychowie z widokiem na lepsze jutro

Przechodzimy do drogi nr 3015W (od drogi Raciąż-Radzanów) Szczepkowo-Unieck. W ostatnim czasie rozpoczęły się prace na wysokości skrętu w miejscowości Pólka-Raciąż. Jak poinformowało starostwo już wiosną 2021 roku, na wspomnianym odcinku planowane jest m.in. wykonanie ciągu pieszo-rowerowego o długości 500 metrów i zmiennej szerokości (od 2,7 m do 3,8 m), nowej nawierzchni o szerokości 6 metrów, utwardzonych poboczy, indywidualnych zjazdów na posesji czy przejść dla pieszych. Prace obejmą niemal 2,7 km drogi, w tym jej najbardziej newralgiczny fragment przebiegający przez las w miejscowości Żychowo. Miejscowi kierowcy znają jego największe bolączki – jezdnia jest wąska, zaś na poboczach w wielu miejscach powstały wyboje, na które trzeba bardzo uważać, bo wpadając w nie z dużą prędkością, można narazić się na niemałe koszty związane z naprawą zawieszenia w aucie. Nie można także nie wspomnieć o bardzo sfatygowanym asfalcie, w którym co chwila pojawiają się nowe dziury. Wygląda jednak na to, że to ostatnie miesiące istnienia drogi w tym kształcie – finalizacja prac ma nastąpić w czwartym kwartale tego roku. Jak informują władze powiatowe, całkowity koszt wykonania tej inwestycji to niemal 6,9 mln złotych. 

(RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

AaaAaa

0 0

Może ktoś zainteresuje się tą inwestycją, która ma być ukończona pół roku od podpisania kontraktu. Droga do Kodłutowa rozkopana, nie widać końca. Ciekawe czy zleceniobiorca zapłaci kary przewidziane w kontrakcie? 0.1% za każdy dzień zwłoki. 21:42, 13.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%