Zamknij
REKLAMA

Trwają prace przy nowych blokach komunalnych. - Działamy - oznajmia burmistrz Raciąża

16.01, 14.06.2022 RED Aktualizacja: 16.10, 14.06.2022
Skomentuj [fot.: zbiory urzędowe]
REKLAMA

Za pośrednictwem swojej facebook'owej strony burmistrz Raciąża poinformował o postępach prac związanych z budową dwóch nowych bloków komunalnych, które staną przy ulicy Akacjowej. 

Umowa z wykonawcą bloków została podpisana w połowie marca tego roku, a na wykonanie zadnia ma on 17 miesięcy. Zgodnie z informacjami szefa raciąskiego ratusza, prace na placu budowy idą pełną parą:

Czas na garść informacji z naszej strategicznej inwestycji na ulicy Akacjowej, gdzie powstaną dwa bloki komunalne, a w nich 42 mieszkania dla raciążan. Trwają prace związane z budową budynku A. W pierwszej kolejności wytyczono geodezyjnie jego osie, a następnie wykonawca zajął się zdjęciem humusu i wykonaniem wykopu pod fundamenty. Wylany został również chudy beton pod ławy fundamentowe, a obecnie trwa przygotowywanie ich zbrojenia. Działamy – napisał w mediach społecznościowych na fb Mariusz Godlewski. 

Wewnątrz budowanych bloków znajdą się mieszkania o powierzchni od 25 do 50 m2 - jednopokojowe, dwupokojowe i trzypokojowe. Oprócz tego, wokół budynków ma powstać także niezbędna infrastruktura z parkingami i placem zabaw dla dzieci. Całkowity koszt inwestycji to ponad 6,9 mln złotych, z czego 6,6 mln złotych wynosi dofinansowanie pozyskane z Banku Gospodarstwa Krajowego

Jak wielokrotnie podkreślał burmistrz Godlewski, budowa bloków przy Akacjowej będzie jedną z największych i najważniejszych miejskich inwestycji ostatnich lat

(RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Heniek Heniek

0 0

Elita przeprowadzi się na akacjowa, dopiero będzie tam wesoło 08:23, 15.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%