Zamknij
REKLAMA

W tym tygodniu rozpocznie się ostatni etap budowy ronda w Sochocinie

16.26, 26.09.2022 za info GDDKiA dodał RED Aktualizacja: 08.44, 27.09.2022
Skomentuj We wtorek rozpocznie się ostatni, najważniejszy etap budowy ronda w Sochocinie [fot.: zbiory GDDKiA]
REKLAMA

[AKTUALIZACJA] Jednak nie dzisiaj, a najpewniej w środę lub czwartek dojdzie do rozpoczęcia głównych prac przy sochocińskim rondzie, taką informację podała we wtorek GDDKiA. 

***

Lada dzień rozpoczną się zasadnicze prace związane z budową ronda w Sochocinie na skrzyżowaniu DK50 z drogami powiatowymi. Wykonywana będzie tarcza ronda. To ostatni czwarty etap prac.

Zamknięcie ul. Szkolnej

Skrzyżowanie DK50 z drogami powiatowymi będzie przejezdne, tak jak dotychczas. Zmiany nastąpią na ul. Szkolnej. Zostanie ona zamknięta dla ruchu. Objazd będzie poprowadzony drogami gminnymi.

Co zostanie do wykonania

Po wybudowaniu tarczy ronda, wykonawca będzie budował przejścia da pieszych, oświetlenie, dwie zatoki autobusowe oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na zakończenie pozostanie do wykonania oznakowanie pionowe i poziome.

Kontrakt

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Umowa o wartości ok. 4,8 mln zł. zostanie zrealizowana do 9 miesięcy od daty jej zawarcia, do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca. Zakończenie wszystkich prac przewidywane w II kwartale 2023 r

Zakres prac

W ramach zadania zostanie przebudowane skrzyżowanie DK50 z drogami powiatowymi 3036W i 3041W w Sochocinie. Powstanie czterowlotowe rondo. Ponadto wybudowane będą chodniki, przejścia da pieszych, oświetlenie, dwie zatoki autobusowe oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

(za info GDDKiA dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

jaja

2 0

A w Płońsku dalej wykopki 14:00, 28.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%