Zamknij
REKLAMA

sobota, 10.11, godz. 16

Sala widowiskowo-kinowa MCK w Płońsku

Bilety: 10 zł

Miejskie Centrum Kultury w Płońsku zaprasza wszystkie dzieci  na spektakl pt. „Lekcja o Polsce, czyli bajka o Wiśle, legenda o Smoku Wawelskim oraz o Warsie i Sawie” w wykonaniu Teatru pod Orzełkiem. 

Profesor Hilary Szczebrzeszyński zaprasza młodych widzów na lekcję o Polsce opowiedzianą poprzez legendy z nad Wisły. Teatralne czary zamieniają profesora w lalkę małego Hilusia, który wyławia z rzeki koronę Królowej Wisły i tak jak widzowie, zostaje obdarowany opowieściami o nadwiślańskich grodach. Aktorzy za pomocą lalek witrażowych odgrywają legendę o Smoku Wawelskim z Krakowa oraz opowieść o powstaniu Warszawy – legendę o Warsie i Sawie. Spektakl zabierze dzieci na Baranią Górę, miejsce narodzin największej polskiej rzeki, skąd rozpocznie się płynne bajanie w uroczystym towarzystwie Królowej Polskich Rzek. Na zakończenie lekcji na uczniów czeka nietypowe zadanie domowe.

Sprzedaż biletów w kasie kina,  od środy do niedzieli w godz. 14.30-19.00 lub na stronie www.mckplonsk.pl. Początek sprzedaży od środy, 17 października.

 

© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone