Zamknij
REKLAMA

Od 4 czerwca możliwość organizowania koncertów w plenerze

08:21, 26.05.2021 | PAP
Skomentuj Od 4 czerwca będzie można organozować kulturalne wydarzenia w plenerze, pod warunkiem zachowania warunków sanitarnych [Foto: Redakcja/Archiwum/zdjęcie ilustracyjne/Muzyczne powitanie lata na dziedzińcu MCK-u/2019 r.]
REKLAMA

Zgodnie ze zmienionym rozporządzeniem ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od 4 czerwca 2021 r. na otwartym powietrzu będzie można prowadzić działalność twórczą związaną z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki (ujętą w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 90.0). Tym samym usunięto dotychczas obowiązujący zapis, który wykluczał z odmrożenia działalność grup cyrkowych i zespołów muzycznych.

Od 4 czerwca będą możliwe koncerty na otwartym powietrzu z udziałem publiczności, do 250 osób i przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy uczestnikami - wynika z z rozporządzenia ws. ograniczeń opublikowanego we wtorek w Dzienniku Ustaw.

Koncerty i widowiska cyrkowe w plenerze będą mogły być organizowane pod warunkiem udostępnienia widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni - z tym, że nie więcej niż połowy miejsc, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni - przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami oraz udziału w wydarzeniu nie więcej niż 250 osób. Uczestnicy wydarzenia będą musieli mieć zakryte usta i nos, ponadto nie będą mogli spożywać napojów lub posiłków.

Do limitu 250 osób nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciwko COVID-19.

Ze znowelizowanego rozporządzenia wynika, że koncerty i widowiska cyrkowe będą mogły być organizowane także w pomieszczeniach pod warunkiem udostępnienia widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż połowy miejsc, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni - przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy uczestnikami oraz zapewnienia, aby w pomieszczeniu przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 jego powierzchni. Uczestnicy wydarzenia będą musieli mieć zakryte usta i nos, ponadto nie będą mogli spożywać napojów lub posiłków.

O odmrożenie koncertów apelowali artyści, branża muzyczna, a także Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. W piśmie do ministra zdrowia Rzecznik MŚP zwrócił uwagę, że zakaz koncertów jest niezrozumiały, skoro od 22 maja można oglądać spektakle teatralne.

W rozporządzeniu zapisano też możliwość organizowania przez biblioteki spotkań i wydarzeń z udziałem nie więcej niż 15 osób, przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy uczestnikami. W tym przypadku uczestnicy również muszą mieć zakryte usta i nos, nie mogą spożywać napojów lub posiłków.

Rozporządzenie wchodzi w życie w środę. (PAP)

kmz/ mars/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

MirkaMirka

16 1

W Płońsku o koncertach i dużych imprezach plenerowych to możemy jedynie pomarzyć i powspominać, bez względu na to czy pandemia jest czy jej nie będzie. Pewnej pani podziękujmy... 12:14, 26.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OnOn

13 1

Od jakiegoś czasu scena służy tylko samej pani dyrektor, więc po co konkurencja🤣 16:46, 26.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NataliaNatalia

11 1

Ha. Dla naszego miasta to i tak nic nie znaczy. Jakiś czas temu j(eszcze długo przed pandemią) zniszczono Kupalnockę, większe festiwale i koncerty. Komuś się nie podobały. Niestety. 09:34, 27.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MożeMoże

6 0

w Nowym Mieście czy Raciążu coś się będzie działo. Bo w Płońsku to najwyższej podskoki na tarasie MCK. 12:38, 28.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%