Zamknij
REKLAMA

Rzymkowski: 10 stycznia jako dzień powrotu uczniów do szkół nie budzi wątpliwości

16:14, 04.01.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Od 20 grudnia do 9 stycznia zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Wprowadzona została nauka zdalna. Rzymkowski był pytany we wtorek na antenie radiowej Jedynki, czy aktualne są plany powrotu uczniów do szkół w dniu 10 stycznia.

10 stycznia jako dzień powrotu dzieci do szkół nie budzi mojej wątpliwości, ten powrót nastąpi - zapowiedział wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski w radiowej Jedynce.

"Smucą mnie informacje z krajów Europy Zachodniej, a zapewne za kilka tygodni i do nas dotrze w znacznej mierze wariant omikron, natomiast 10 stycznia jako dzień powrotu dzieci do szkół nie budzi mojej wątpliwości, ten powrót nastąpi" - powiedział Rzymkowski.

Jak przypomniał, do 20 grudnia sprawdzał się system, w którym "w zależności od ogniska covid w danej placówce oświatowej czy wychowawczej szkoła przechodziła w tryb hybrydowy, (...) lub w tryb zdalny". "Do tego rozwiązania od 10 stycznia wracamy" - podkreślił.

Dopytywany o ewentualne zmiany w kalendarzu ferii zimowych Rzymkowski powiedział, że "teraz tego typu zmiany nie wchodzą w grę". "To niezwykle trudne, aby w tym momencie dokonywać zmian w kalendarzu szkolnym" - ocenił. (PAP)

Autorka: Agata Zbieg

agz/ dki/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%