Zamknij
REKLAMA

Minister edukacji Przemysław Czarnek nie przebierał w słowach. Chodzi o program edukacji seksualnej

16:00, 26.11.2021 | Źródło: Wirtualna Polska / RadioZET
Skomentuj Fot. PAP
REKLAMA

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział nowe przepisy, które mają zablokować "demoralizujące" zajęcia w szkołach. W ten sposób odniósł się do miejskiego programu edukacji seksualnej Zdrowe Love realizowanego w Gdańsku. 

Program Zdrowe Love jest realizowany w Gdańsku od 2017 roku. Zajęcia, z powodu pandemii, wstrzymano od marca 2020 roku. Jak poinformowały władze Gdańska projekt był realizowany w 21 placówkach.

- W trakcie pierwszej edycji programu Zdrowe Love zrealizowano 296 godzin warsztatów edukacyjnych dla 835 uczestników. Przeprowadzono spotkania informacyjne dla 2779 rodziców i 2870 uczniów - podaje Radio Zet. 

Zajęcia mają wrócić w II semestrze roku szkolnego. 

Minister edukacji jest przeciwnikiem "tego rodzaju rzeczy" w szkołach. Zapowiedział już wprowadzenie odpowiedniego rozwiązania, które zablokuje takie projekty.

Będzie mógł to zrobić kurator na wniosek rodziców. 

 - Wprowadzamy rozwiązanie, gdzie na wniosek rodziców kurator będzie mógł zablokować tego rodzaju rzeczy w szkołach - cytuje ministra Przemysława Czarnka portal Wirtualna Polska.

Zdaniem ministra takie zajęcia są "demoralizujące". 

- Jeśli pani prezydent (Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz - przyp. red.) chce tego rodzaju edukację przekazywać dzieciom w Gdańsku, może to robić we wszystkich innych lokalach, które do miasta Gdańsk należą, ale nie w szkole - grzmiał Czarnek. 

(Źródło: Wirtualna Polska / RadioZET)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

HaHa

0 0

Takie skojarzenie w czasach obecnego reżimu kurator-prokurator... 03:36, 10.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%